UWAGA!

Złoto i srebro pięściarzy Tygrysa (boks)

Elbląg, Od lewej: Adam Kośmider, Hieronim Kozakiewicz i Marcin Śnitko
Od lewej: Adam Kośmider, Hieronim Kozakiewicz i Marcin Śnitko (fot. DB).

Bardzo dobre wrażenia pozostawili po sobie na ringu w Grudziądzu zawodnicy elbląskiego KSW Tygrys. W zakończonym w sobotę 36. Międzynarodowym Turnieju Bokserskim Juniorów im. Ryszarda Redo złoty medal w wadze 75 kg zdobył Adam Kośmider, a srebrny Marcin Śnitko w kategorii 91 kg.

W turnieju wystartowało 89 zawodników juniorów z 11 państw. W tej bardzo mocnej rywalizacji z dobrej strony pokazali się pięściarze z dwóch klubów Warmii i Mazur. Szczególne powody do satysfakcji ma Hieronim Kozakiewicz, trener elbląskiego Tygrysa, którego dwóch wychowanków stanęło na podium turnieju.
     W kategorii wagowej 75 kg do walki o medale przystąpiło 10 zawodników, a wśród nich elblążanin Adam Kośmider. Pięściarz stoczył trzy pojedynki, w ćwierćfinale pokonał 5:0 Andrzeja Tokarza, w półfinale wygrał 6:3 z Liamem Williamsem z Walii, a w finale pokonał 6:3 Alexandra Titova z Francji. Zdobył złoty medal, a jego walka z Francuzem została uznana za najładniejszy pojedynek finału.
     Srebrny medal wywalczył w wadze 91 kg elblążanin Marcin Śnitko, który w półfinale pokonał 6:3 aktualnego mistrza Polski Michała Światkowskiego, a w finale uległ 3:10 Umitowi Can Patirowi z Turcji.
     Srebrny medal dla Warmii i Mazur zdobył także w wadze 81 kg Cezary Samełko z Mazura Ełk, przegrywając nieznacznie pojedynek z Ali Hayderem Geneyem z Turcji. Gratulujemy!
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Wowka Wielkie BRAWA!
  • Świetne zdjęcie, świetna prezentacja zawodników i trenera, ciężki turniej i zdobycie medali z najcenniejszego kruszca jest to ogromny sukces dla klubu, zawodników i trenerów. Brawo "Tygrysy". Wasza ciężka praca zaowocowała tymi sukcesami, gratulacje. Pozdrowienia. Pawka.
  • Trzej muszkieterowie z klubu "Tygrys / Serdeczne gratulacje Marcinowi, Adasiowi oraz wspaniałemu trenerowi Herenimowi Kozakiewiczowi. Brawo /Oby tak dalej. Pozdrawiam.
  • Bardzo proszę Muszkieterów o te zdjęcie z Waszymi autografami. Gratulacje.
  • Trzej przyjaciele z ringu / Średni, półcężki i trener. Dłonie same układają się do oklasków. Gratulacje, wielkie dzięki. Brawo Tygrys /
  • Mili chłopcy proszę zmieńić klub będą sukcesy. Po sąsiedzku przejdzcie do klubu "Tygrys '' a sukcesy przyjdą przy Waszej pracy niebawem zobaczycie!
  • Zero taktu, jak mozna sobie robic fotki przed tą podłą speluną, ale zawsze to darmowa reklama nie Hiruś?
  • Wspanały Klub Nocny, i płaci podatki, a nie jak wyżej ukrywa się przed Urzędem Skarbowym.
Reklama