Złoto i srebro pięściarzy Tygrysa (boks)

Elbląg, Od lewej: Adam Kośmider, Hieronim Kozakiewicz i Marcin Śnitko
Od lewej: Adam Kośmider, Hieronim Kozakiewicz i Marcin Śnitko (fot. DB).

Bardzo dobre wrażenia pozostawili po sobie na ringu w Grudziądzu zawodnicy elbląskiego KSW Tygrys. W zakończonym w sobotę 36. Międzynarodowym Turnieju Bokserskim Juniorów im. Ryszarda Redo złoty medal w wadze 75 kg zdobył Adam Kośmider, a srebrny Marcin Śnitko w kategorii 91 kg.

W turnieju wystartowało 89 zawodników juniorów z 11 państw. W tej bardzo mocnej rywalizacji z dobrej strony pokazali się pięściarze z dwóch klubów Warmii i Mazur. Szczególne powody do satysfakcji ma Hieronim Kozakiewicz, trener elbląskiego Tygrysa, którego dwóch wychowanków stanęło na podium turnieju.
     W kategorii wagowej 75 kg do walki o medale przystąpiło 10 zawodników, a wśród nich elblążanin Adam Kośmider. Pięściarz stoczył trzy pojedynki, w ćwierćfinale pokonał 5:0 Andrzeja Tokarza, w półfinale wygrał 6:3 z Liamem Williamsem z Walii, a w finale pokonał 6:3 Alexandra Titova z Francji. Zdobył złoty medal, a jego walka z Francuzem została uznana za najładniejszy pojedynek finału.
     Srebrny medal wywalczył w wadze 91 kg elblążanin Marcin Śnitko, który w półfinale pokonał 6:3 aktualnego mistrza Polski Michała Światkowskiego, a w finale uległ 3:10 Umitowi Can Patirowi z Turcji.
     Srebrny medal dla Warmii i Mazur zdobył także w wadze 81 kg Cezary Samełko z Mazura Ełk, przegrywając nieznacznie pojedynek z Ali Hayderem Geneyem z Turcji. Gratulujemy!