UWAGA!

Złoto Karola Dobrołowicza (trójbój nowoczesny)

Złoty medal i tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych wywalczył Karol Dobrołowicz z elbląskiego klubu „Orlik”, startując w trójboju nowoczesnym na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. To pierwszy w historii elbląskiego klubu tak efektowny sukces w tej złożonej dyscyplinie sportu.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi po „olimpijskim” starcie w Grudziądzu - mówi Ryszard Krzysztofowicz, trener złotego medalisty. - Zaowocowała wieloletnia praca na treningach Karola, niezwykle wspieranego przez rodziców - mamę Irenę i tatę Zbigniewa. Podczas zgrupowania klubowego w Pasymiu zmieniłem znacznie cykl przygotowań do zawodów. Pracowaliśmy nad koncentracją na strzelnicy i poskutkowało. Zresztą, Karol jechał do Grudziądza na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży bardzo zmotywowany. Przed tym startem wraz z reprezentacją Polski uczestniczył w Mistrzostwach Europy w irlandzkim Dublinie. Młodszy o rok od rywali w bardzo mocnej konkurencji zajął 20. miejsce z dorobkiem 3200 punktów. Dodam, że Polska wywalczyła w Irlandii cztery srebrne i jeden brązowy medal. To też był doping dla naszego zawodnika do startu w Grudziądzu. W konkurencji pływania na dystansie 200 m poprawił dotychczasowy rekord życiowy aż o 4 sekundy, osiągając wynik 2:04,16, co dało 1312 pkt. W strzelaniu na 200 punktów zdobył 180, też o 5 więcej niż dotychczas. W ostatniej konkurencji, jaką był bieg, na bieżąco był informowany o czasie i dystansie, jaki mają do niego rywale. Zwyciężył, gromadząc w trójboju 3382 punkty, o 182 więcej niż w Dublinie na mistrzostwach Europy. Zdobył pierwszy złoty medal dla naszego klubu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Identyczne trofeum, zgodnie z tradycją, wraz z dyplomem otrzymałem również ja. Muszę podkreślić, że na ten elbląski sukces złożyła się nie tylko moja praca. W budowie dobrej formy Karola Dobrołowicza mają duży udział Mirosław Radomski, trener pływaków i Jerzy Kozłowski, trener strzelców - dodaje Ryszard Krzysztofowicz.
     W uzupełnieniu informujemy, że w Grudziądzu startował także w dwuboju nowoczesnym (pływanie i bieg) Maciej Koszper z KS „Orzeł” Elbląg. Zawodnik z dorobkiem 2032 pkt. zajął 16. miejsce w kraju. Natomiast Karol Dobrołowicz przebywa aktualnie na dwutygodniowym zgrupowaniu kadry narodowej w Spale i już pracuje nad przygotowaniem do startów w pięcioboju nowoczesnym, trenując szermierkę i jazdę konną. Utalentowanego elblążanina kuszą Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Drzonkowie i Łomiankach, oferując znacznie lepsze warunki do treningów od tych, jakie ma w Elblągu. Dobrołowicz jest jedynym zawodnikiem o tak dużych umiejętnościach nieobjętym szkoleniem centralnym. Z informacji, jakie posiadamy, wynika, że utalentowany zawodnik nadal jednak będzie trenował w Elblągu.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama