UWAGA!

Złoto Marcina Pryczka (boks)

W dniach 17-19 kwietnia rozegrany został 29. Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Prezydenta Bydgoszczy. Złoty medal w kat. wagowej 81. kg wywalczył reprezentant elbląskiego Tygrysa Marcin Pryczek.

Ponad 90 zawodników z 12 krajów i w 12 kategoriach wagowych oglądać można było na ringu w Bydgoszczy podczas 29. Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego o Puchar Prezydenta Budgoszczy. Najliczniej obsadzonymi kategoriami wagowymi były: waga lekka - 10 zawodników i waga piórkowa - 11 zawodników, natomiast najmniej - waga superciężka, w której wystartowało tylko dwóch bokserów.
     W zawodach wystartowała także reprezentacja Polski składająca się z 16 zawodników, w tym czterech juniorów. W gronie reprezentantów naszego kraju znalazł się elblążanin Marcin Pryczek na co dzień walczący w Klubie Sportów Walki Tygrys. Podopieczny Hieronima Kozakiewicza występując w wadze 81 kg w walce półfinałowej pokonał już w pierwszej rundzie przez techniczny nokaut Kamila Majewskiego (Pomorzanin Toruń). W finale Pryczek toczył bardzo zaciętą walkę z reprezentantem Mołdawii Konstantinem Bajenaru. Po pierwszych dwóch rundach elbląski zawodnik przegrywał 0:4. W trzeciej rundzie, kiedy przeciwnik otrzymał ostrzeżenie, w Marcina wstąpiły nowe siły. Uwierzył, że może jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W tym starciu Pryczek umiejętnie punktował przeciwnika powoli nadrabiając straty. W ostatniej czwartej rundzie obaj zawodnicy toczyli wyrównaną walkę, a decydujący cios dający zwycięstwo elblążanin zadał w momencie, kiedy zabrzmiał gong kończący spotkanie. Ostatecznie Pryczek wygrał na punkty 14:13 i tym samym zdobył pierwsze miejsce w turnieju. Oprócz Marcina na najwyższym stopniu podium stanął tylko jeden reprezentant naszego kraju. W wadze 67 kg pierwsze miejsce zajął Łukasz Wawrzyczek z Kleofasa Katowice. Najlepszym zawodnikiem turnieju został reprezentant Ukrainy Aleksander Klinczuk, a sześciu reprezentantów tego kraju znalazło się w finale.
     - Jestem bardzo zadowolony z występu Marcina - powiedział po zawodach jego trener Hieronim Kozakiewicz. - Po dwóch pierwszych starciach mogło wydawać się, że Marcin nie zdoła wygrać tego pojedynku, jednak w końcówce pokazał wielką wolę walki i udowodnił, że nie przez przypadek jest wicemistrzem Europy.
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama