UWAGA!

Złoto Sławomira Grudzińskiego

 Elbląg, Sławomir Grudziński (w środku) złotym medalistą
Sławomir Grudziński (w środku) złotym medalistą (fot. nadesłana)

Sławomir Grudziński wywalczył mistrzostwo Polski na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Masters w squashu. Elblążanin triumfował w kategorii M55+.

W weekend w Krakowie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Masters w squashu. Sensacyjnie zakończyła się rywalizacja w kategorii M55 plus. Złoty medal zawisł na szyi Sławomira Grudzińskiego z klubu Squash Live Elbląg.

- To mój pierwszy finał i od razu wygrany – mówi Sławomir Grudziński. - Wcześniej, jeszcze w kategorii M50 plus, dwa razy zdobyłem brązowy medal.

Elblążanin dwa pierwsze pojedynki wygrał bez straty seta. W półfinale czekał rozstawiony z „jedynką” Piotr Biernat. Zaczęło się zgodnie z planem: dwa pierwsze sety padły łupem faworyta, chociaż drugi został rozstrzygnięty na przewagi. Wtedy elblążanin rozpoczął „remontadę”, wyrównał i w pasjonującym piątym secie postawił kropkę nad i i awansował do finału. Dość napisać, że w decydującym momencie obaj zawodnicy mieli piłki meczowe.

- Niesamowite emocje. Końcówki piątego seta nie pamiętam. Obaj mieliśmy szanse wygrać ten mecz. Finał był rozgrywany następnego dnia, więc musiałem sobie poradzić z emocjami podczas czekania na finał – wspomina Sławomir Grudziński.

W finale elblążanin bez straty seta pokonał Dariusza Dutkę i chwilę później przyjmował gratulacje za zdobycia złotego medalu.

 

Wyniki:

vs Krzysztof Romański 3:0 (3, 7, 4)

vs Leszek Sienkiewicz 3:0 (3, 9, 8)

vs Piotr Biejat 3:2 (-8, -11, 3, 6, 13)

vs Dariusz Dutka 3:0 (6, 6, 6)

SM

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama