UWAGA!

Złoty i srebrny Karaś (pływanie)

Dwa medale - złoty i srebrny - zdobył Sebastian Karaś, pływak UKS Orlik Elbląg podczas mistrzostw Polski rozgrywanych w Oświęcimiu. Tym samym nasz zawodnik udowodnił, że należy do ścisłej czołówki krajowej w tej kategorii wiekowej. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku elbląski pływak także zdobył dwa medale.

W Oświęcimiu rozegrane zostały Letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu 13-latków. W zawodach tych wzięła udział czteroosobowa ekipa pływaków z Uczniowskiego Klubu Sportowego Orlik Elbląg. Spośród naszych zawodników najlepiej zaprezentował się Sebastian Karaś, który w stylu grzbietowym zdobył złoty medal na 200 m i srebrny na 100 m.
     Zdaniem trenera Tomasza Mizerskiego występ pozostałych naszych pływaków także można zaliczyć do udanych. Magdalena Deleżuk uplasowała się na piątej pozycji na dystansie 100 m stylem dowolnym, Wioleta Świniarska była siódma na 800 m stylem dowolnym, natomiast Paweł Witkowski zajął szóste miejsce na 100 m stylem dowolnym.
     - Zawody oceniam bardzo udanie i myślę że to był efekt ostatnich dwutygodniowych przygotowań - mówi Tomasz Mizerski, trener pływaków. - Formę przed mistrzostwami szlifowaliśmy właśnie na pływalni w Oświęcimiu, gdzie mieliśmy ku temu bardzo dobre warunki i to też miało duży wpływ na uzyskane wyniki. Zresztą zawodnicy przez cały rok ciężko pracowali. Odbyli w tym czasie trzy obozy przygotowawcze oraz startowali w różnego rodzaju zawodach. Nie ukrywam, że liczę jeszcze na udane starty naszych 15-latków podczas zbliżających się w Poznaniu mistrzostw Polski. Na tych zawodach m.in. popłynie nasza multimedalistka Zuzanna Puchalska.
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Co w tym dziwnego, że Karaś umie dobrze pływać? Żartowałem - serdeczna gratulacje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  płotka(2004-07-13)
 • Brawo!!! Gratulacje dla zawodników, zwłaszcza dla Sebastiana, oraz trenera Tomka Mizerskiego. Sukces ten jest efektem ciężkiej, codziennej pracy na treningach. Ale zrodził sie również dlatego, że rodziców zawodników stać było, by ponieść astronomiczne koszty całorocznego szkolenia, wyjazdów na obozy i zawody na drugi koniec kraju. Na podstawie doświadczeń z ubiegłych lat przewiduję, że za te sukcesy podziękują im władze... olsztyńskie. Brawo Sebek!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mieczysław Puchalski(2004-07-14)
 • Gratuluje, nasi elblascy pływacy są coraz lepsi. A za Zuzie Puchalską trzymam kciuki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Aneta Ż(2004-07-23)
Reklama