UWAGA!

Zmiany w zarządzie Startu Elbląg

 Elbląg, Od lewej Paweł Jankowski i Stanisław Tomczyński
Od lewej Paweł Jankowski i Stanisław Tomczyński (fot. Anna Dembińska)

Paweł Jankowski zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa Elbląskiego Klubu Sportowego Start. Jego następcą został Stanisław Tomczyński, dotychczasowy wiceprezes.

Zarząd klubu zwołał nadzwyczajne walne zebranie, na które zostali zaproszeni jego członkowie oraz osoby zaprzyjaźnione ze Startem. Paweł Jankowski podsumował dotychczasowe wyniki drużyny - Na dzień dzisiejszy jesteśmy na trzecim miejscu, przed fazą play-off. Wynik sportowy jest o wiele lepszy niż zarząd zakładał na początku sezonu. Przeżyliśmy małą rewolucję kadrową, ale te zmiany spowodowały, że koszty utrzymania klubu trochę się zmniejszyły. Sprawy organizacyjne są na dobrym poziomie i nie mamy z tym problemów. Największym obecnym problemem są jednak finanse. Jeden ze sponsorów, na którego liczyliśmy, że będzie długo nas wspierał, wycofał się. Oprócz tego Urząd Miasta co roku ogranicza środki na działalność. Na dzień dzisiejszy nasze zobowiązania finansowe wynoszą 50-80 tyś zł, czyli nie są one duże. Prezydent miasta zobowiązał się wspierać nas na poziomie pięćdziesięciu procent naszych potrzeb. Poza tym mamy możliwość korzystania z hali. Bez pomocy miasta nasz klub by nie istniał - powiedział Jankowski. Nie da się ukryć, że drużynie przydałby się sponsor tytularny. Takich sponsorów mają czołowe kluby PGNiG Superligi, np. Lublin, Lubin, Szczecin, czy Gdynia. Koszty funkcjonowania drużyny znacznie wzrosły, po tym jak przystąpiła ona do rozgrywek Challenge Cup - Szukamy strategicznego sponsora tytularnego, który wspomógłby nas kwotą kilkuset tysięcy złotych rocznie. Nie wiemy czy się uda czy nie, ale przeprowadzamy rozmowy wstępne. Rozmawiamy też z firmami ogólnopolskimi. Możliwe, że wróci do nas także poprzedni sponsor. Sytuacja finansowa w porównywaniu z innymi klubami w Polsce jest nienajgorsza - dodał Paweł Jankowski.

  Elbląg, Zmiany w zarządzie Startu Elbląg
fot. Anna Dembińska

Głównym powodem zwołania zebrania były zmiany w zarządzie. Dotychczasowy prezes Paweł Jankowski zrezygnował z zajmowania obecnej funkcji, podkreślając, że nie rozstaje się z klubem - Nie rezygnuje dlatego, że coś się dzieje złego w klubie, tylko zmuszają mnie do tego sprawy rodzinne. Z klubem będę jednak związany cały czas - powiedział. Nowym prezesem został dotychczasowy wiceprezes Stanisław Tomczyński, w skład zarządu wszedł także Mariusz Iwankowski, który został wiceprezesem. Nowy członek był zawodnikiem MKS Truso Elbląg, później Olimpii Elbląg, następne został sędzią ligowym. Przez szesnaście lat był dyrektorem szkoły podstawowej w Żurawcu. Jest członkiem zarządu szkolnego związku sportowego. Trzeciego członka nie udało się wybrać. Powołano również radę sponsorów, która jest ciałem niestatutowym, a jej celem ma być pozyskiwanie środków i nowych sponsorów przez tych, którzy obecnie wspomagają finansowo klub. Przewodniczącym rady został Paweł Jankowski.
      
       Przypominamy, że jutro (20 lutego), o godz 18 Start zagra pierwszy mecz ćwierćfinałowy Challenge Cup z tureckim BSB Izmir. Bilety w cenie 20 zł mozna nabyć w dniu meczu od godz. 17. Na jeden bilet może wejść osoba dorosła z dziećmi w wieku szkolnym. Wstęp dla grup szkolnych wraz z opiekunem jest bezpłatny. Karnety na mecz w europejskich pucharach nie obowiązują. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony będzie na działalność statutową klubu.


       Patronem medialnym Startu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Czyli to taka zamiana z PO na SLD/KWW Wróblewskiego?
 • Początek spadku po równi pochyłej!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  6
  nijmegen(2016-02-19)
 • nijmegen dlaczego poczatek spadku?
 • Cytując "Bilety w cenie 20 mozna nabyć" tj w funtach, euro czy dolarach ? Poza tym wszelkie zawirowania w klubie a szczególnie finansowe trzeba trzeba będzie zrzucić na kibiców i co dalej z normalnym funkcjonowaniem klubu z czołówki polskiej ligi. Co na to "Prezes"?, Sponsorzy ? Zawodniczki ? Grać, ----, czy może miasto coś tu pomoże ????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  6
  ferryt2(2016-02-19)
 • Panie Jankowski, patrząc gdzie był Start jak obejmował Pan stanowisko, a gdzie jest teraz, wypada wykrzyczeć z całych sił: dziękujemy!!!
 • to na pewno nie jego zasługa, zresztą sam przyznał się do swojej nieudolności w znalezieniu sponsora tytularnego
 • Jeśli chodzi o drużynę, dziewczyny skład trenerski to po 3 sezonach mniej więcej wiem o co kaman ale jeśli chodzi o tą cała sponsorsko-zarządczą ekipę to nie mam zielonego pojęcia "hu is hu" więc może ktoś mi powie czy to dobrze jest czy źle co się teraz dzieje?
 • EB Start i mamy mistrza. ( jak za starych dobrych czasów )
 • To tak samo jak w tym powiedzeniu " Zamienił stryjek siekierkę na kijek". Czyli w dalszym ciągu bez konstruktywnych zmian na lepsze. Jak się odwrócisz dupa zawsze z tyłu, a może warto zastanowić się nad sobą i innymi zanim zrobi się krok do przodu.
 • Jeden ze sponsorow wycofal sie... Moze krotko i kawe na lawe kto. Moze znalazl sie w trudnej sytuacji a moze kaprys sponsora i mozna cos wiecej nam kibicom powiedziec!!!
 • Pan Tomasz i Stasiu to dobrzy, honorowi ludzie. Duży zastrzyk finansowy płynął do Startu z miejskich spółek. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy nie "popłyną" ludzie ze stanowisk, a co z kasą dla Startu, jak przyjdzie oddawać dotację unijną??? Czekamy na szybki i konkretny przekaz z miasta.
 • Tytularnego to slowo klucz. Rozmowy jedno, wynik teraz w play off drugie. Samsung, Browar to tylko elblaskie wytwornie, zarzadzane hen hen daleko. Pomyslow brak. Meble sponsoruja swoich chlopakow.
Reklama