UWAGA!

Znamy finalistów z Elbląga (streetball)

 
Elbląg, Znamy finalistów z Elbląga (streetball)
fot. Dominik Sadowski

Turniej streetballowy, który odbył się piątek (19 czerwca) w elblaskim Porcie Miejskim, przyciągnął 33 zawodników. Zwyciężył Paweł Pawłowski, który w ostatnim meczu pokonał Piotra Renkiela. W walce o trzecią pozycję Michael Hicks ograł Michała Sokalskiego.

Pomimo kapryśnej pogody udało się wyłonić najlepszą czwórkę, która 27 czerwca zagra w Warszawie z finalistami z 6 innych miast. Stawką będzie reprezentacja Polski w międzynarodowym finale turnieju w Stambule.
       Ponad 30 zawodników zagrało w 5-minutowych rozgrywkach eliminacyjnych 1 na 1. Pomimo przerwy technicznej spowodowanej ulewnym deszczem, nikt nie poddał się i walka trwała do samego końca. W meczu o trzecie miejsce Michael Hicks popisał się przepięknym stylem, pełnym crossoverów, zwodów i kozłowania między nogami. W drugiej połowie powiększył swoją przewagę nad Michałem Sokalskim i dopełnił swojego zwycięstwa efektownym wsadem, uzyskując wynik 22:12. Nie mniej emocji zagwarantowali Paweł Pawłowski i Piotr Renkiel, prywatnie przyjaciele z drużyny streetballowej, którzy stoczyli zacięty pojedynek o pierwszą pozycję na podium. Zaprezentowali festiwal rzutów za 3 punkty, idąc łeb w łeb przez większą część spotkania. Przewagą 3 punktów (20:17) zwyciężył Paweł Pawłowski.
      
      
oprac. redakcja (na podstawie informacji nadesłanej)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama