Znowu najlepsi (lekkoatletyka)

Lekkoatleci z Gimnazjum nr 5 w Elblągu wygrali finał wojewódzki Ligi Gimnazjalnej w Lekkiej Atletyce, który rozegrany został w Lubawie. Sukces jest podwójny, bo na Warmii i Mazurach najlepszymi lekkoatletkami są uczennice naszego gimnazjum, a najlepszymi lekkoatletami ich koledzy.

Elblążanie zdobyli ponadto trzy tytuły mistrzowskie, dwa wicemistrzostwa i dwa brązowe medale mistrzostw. Oba zespoły wywalczyły też awans do Krajowego Finału LA.
     Mistrzami województwa zostali: w pchnięciu kulą 4 kg Aleksandra Biskup (9,38), w biegu na 1000 m Fabian Słodownik (2;39,66), w pchnięciu kulą 5 kg Mateusz Lewandowski (14,14).
     Wicemistrzami województwa zostali: w skoku wzwyż Barbara Serocka (160), w sztafecie 4 x 100 m Justyna Kalinowska, Katarzyna Niewińska, Monika Lewicka, Łucja Michalska (52,81).
     Brązowe medale zdobyli: w biegu na 100 m Justyna Kalinowska (13,38), w sztafecie 4 x 100 m Mateusz Lewandowski, Maciej Gołębiowski, Paweł Kowalewicz, Karol Rudziński (47,32).
     Punktowane miejsca zdobyli: w biegu na 100 m: Łucja Michalska, Monika Lewicka, Paweł Kowalewicz i Karol Rudziński; w biegu na 300 m: Katarzyna Niewińska, Łukasz Wojtasz i Krzysztof Kozioł; w biegu na 600 m: Karolina Buchholc, Anna Matyszczuk i Pola Leszczyńska; w biegu na 1000 m: Kamil Zakrzewski i Mateusz Jakimowski; w skoku wzwyż: Iweta Sawicka, Rafał Ślubowski i Mateusz Klach; w pchnięciu kulą 4 kg Sandra Żukowska; w pchnięciu kulą 5 kg Marcin Florek.
     Mistrzów województwa przygotowali trenerzy: Agnieszka Przebieg, Marianna Biskup, Czesław Nagy, Jacek Licznerski i Andrzej Trybiński .
     Krajowego Finał Ligi Gimnazjalnej w Lekkiej Atletyce odbędzie się w Białymstoku w czerwcu. Przed rokiem chłopcy z 5. Gimnazjum zajęli drugie miejsce w Polsce, a ich koleżanki były piąte.