UWAGA!

Zobacz, jak skaczą

 Elbląg, Zobacz, jak skaczą
fot. WS

Jest weekend, mamy ładną pogodę. Cząstkę wolnej soboty można więc przeznaczyć na wizytę w Fundacji „Końskie Zdrowie”, gdzie trwają właśnie Międzyokręgowe Zawody Konne w Skokach przez Przeszkody. Zobacz zdjęcia.

Ulica Okólnik kojarzy się przede wszystkim z końmi. Dziś jest ich tam wyjątkowo dużo. W zawodach bierze udział ponad 80 jeźdźców. Turniej jest rozgrywany w czterech klasach: LL (wysokość przeszkody do 90 cm), L (100 cm), P (110 cm), N (120 cm). Pierwszy konkurs zakończy się ok. godz. 14.
       Na parkurze podziwiać można poruszające się z gracją konie różnej maści. Jedne bezbłędnie pokonują przeszkody, inne są bardziej przekorne i zrzucają jeźdźców z grzbietu. Tuż obok do startu przygotowują się kolejni zawodnicy. Wokół słychać tętent kopyt i głośne rżenie. Wydarzenie naprawdę warte uwagi.
       Większość publiczności stanowią rodziny i przyjaciele dżokejów, zawodnikom kibicują także miłośnicy koni.
       - Kilkanaście lat temu, gdy chodziłam do pobliskiej podstawówki, uczyłam się tu jazdy konnej. I choć dziś nie jeżdżę, zawsze przychodzę popatrzeć jak robią to inni. Mieszkam blisko, więc przychdzę tu z dziećmi – mówi pani Ola.
       Zawody potrwają do wieczora. Warto więc wybrać się z rodziną, by podziwiać skaczące piękności. Na widzów czekają także inne atrakcje. Najmłodsi mają do dyspozycji trampolinę i dmuchaną zjeżdżalnię. Są też stoiska z gastronomią.
      
      
OK

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Biedne, wykorzystywane konie
  • nie koniecznie. koń się musi wybiegać. ma też taki temperament
  • Biedne to są konie u rolnika. skoczkowie kochają swoje konie jak inni psy i dbają o nie jak o najdroższe skarby. jak ci tak żal koni, wnieś petycje o nieużywanie ich w zaprzęgach czy np, bryczkach nad morskim okiem i w innych turystycznych nmimejscowościach, gdzie te zwierzaki są dosłownie zarzynane albo zaangażuj się w akcje ratowania koni przed rzeźnią zamiast pisać tu farmazony.
Reklama