UWAGA!

Żuławska strona brydża

 Elbląg, Żuławska strona brydża
Fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

Za nami znaczące dni dla świata brydża. 25-28 lutego odbyły się brydżowe Internetowe Mistrzostwa Polski Teamów na impy, 27 lutego Ogólnopolski Turniej Par pod nazwą " W Cukierni u Wołka ", 28 lutego - Ogólnopolski Turniej Par "Żuławski".

Zakończyła się 24 edycja Mityngu "Żuławskiego", który na stałe wszedł do kalendarza prestiżowych imprez Polskiego Związku Brydża Sportowego i jest niezwykle ceniony przez znawców tej dyscypliny sportowej nie tylko w Polsce, ale także w Europie.

Stało się już tradycją, że w Mityngu "Żuławskim" uczestniczą znakomite brydżystki i brydżyści. Nie inaczej było w tym roku. W tegorocznych internetowych turniejach Mityngu udział wzięło 606 brydżystek i brydżystów z Polski i Europy.

 

Oto zwycięzcy turniejów:

Internetowe Mistrzostwa Polski Teamów :

Team Kazimierz Wielki - Gdańsk: kapitan Grażyna Brewiak, Marta Janeczek, Jarosław Piasecki, Kazimierz Omernik, Krzysztof  Żak. Startowało 67 drużyn.   

Ogólnopolski Turniej Par "W Cukierni u Wołka": Bogdan Grzelak (Unia Leszno) - Tadeusz Urbanek (Wisłoka Dębica) - 64,66 proc. 

Najlepsza para elbląska - Andrzej Fronczak - Marek Ratkowski uplasowali się na piątym miejscu z wynikiem 59,12 proc. Startowało 134 par. 

Ogólnopolski Turniej Par "Żuławski" -  Ireneusz Grynczewski - Dariusz Zembrzuski (Singleton Warszawa) - 64,19 proc.   Startowało 67 drużyn.

 

W internetowych turniejach startowali brydżystki i brydżyści z Polski i Europy, w tym byli mistrzowie Europy i świata, między innymi: mistrzyni Europy kobiet Anna Sarniak, złota medalistka Mistrzostw Europy i Otwartych Mistrzostw Świata Juniorek Danuta Kazmucha, mistrzowie Europy juniorów Mirosław Cichocki i Tomasz Gotard, mistrzowie Europy OPEN Krzysztof Łukaszewicz i Roman Kierznowski, brązowi medaliści Jubileuszowych XV Otwartych Mistrzostw Świata Par Bogusław Gierulski i Jerzy Skrzypczak, złoci medaliści Drużynowych Mistrzostw Świata Stanisław Gołębiowski i Włodzimierz Starkowski.

Zarząd Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego bardzo dziękuje Warmińsko-Mazurskiemu Związkowi Brydża Sportowego i Polskiemu Związkowi Brydża Sportowego za okazaną pomoc i wsparcie w organizacji Mityngu. Zarząd ESBS już teraz zaprasza pasjonatów brydża sportowego z kraju i Europy na jubileuszowy XXV Mityng Brydżowy "Żuławski", który odbędzie się w marcu 2022 roku. Mamy nadzieję, że już stacjonarnie - ponownie w gościnnym Elblągu.

Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama