UWAGA!

Zumba wakacyjnym hitem MOSiR-u

 
Elbląg, Zumba wakacyjnym hitem MOSiR-u
fot. MOSiR

– Trafiliśmy w snajperską dziesiątkę, bo zumba okazała się wakacyjnym hitem, a zainteresowanie zajęciami przerasta możliwości pomieszczenia wszystkich chętnych w specjalnie do zajęć fitness przystosowanym pomieszczeniu - mówi Janusz Pająk koordynator i główny organizator zajęć „Wakacje 2013 z MOSiR-em”.

Konstruując projekt „Wakacji 2013 z MOSiR-em” zdecydowaliśmy się na wprowadzenie do programu nowej propozycji łączącej rekreację z profilowanym przez ruch w tańcu zdrowym stylem życia – kontynuuje.
       - To, że zumba zdobyła uznanie elblążan nie powinno nikogo dziwić – przyznaje prowadzący zajęcia Karol Hoffman. – To obecnie bardzo powszechny styl tańca i fitness w Polsce, Europie i świecie, ze względu na to, że ma bardzo fajną i porywającą muzykę. Są to rytmy latynoskie akceptowane przez ludzi młodych i starszych niezależnie od płci i stanu kondycji. Ten taniec rzeźbi sylwetkę i nie trudno go przyswoić, a faktem jest, że wymaga dużego nakładu energii, a ta energia to nic innego jak spalanie zbędnych tkanek tłuszczu. Wspólny taniec wyzwala dodatkowe akcenty, po prostu czujemy się bardziej szczęśliwi – podkreśla prowadzący.
       Są sytuacje, kiedy frekwencja na prowadzonych tu zajęciach przerasta możliwości sali fitness w hali „Helena”. Niestety w sali z lustrami bardzo przydatnymi uczestnikom do korekty ruchów, porównania swego stylu tańca do innych osób uczestniczących w zajęciach możemy swobodnie pomieścić ok. 40 osób. Tu godzinne zajęcia są bezpłatne, w innych miejscach w Elblągu trzeba za nie zapłacić nawet do 25 złotych. Za chwilę zaczynamy, a już pod salką spory tłumek chętnych elblążan w różnym wieku – zauważa Karol Hoffman.
       Przed zajęciami rozmawialiśmy z oczekującymi osobami na zajęcia. – Jestem tu pierwszy raz, koleżanki mnie wyciągnęły – przyznaje Aleksandra Pawlicka. – Liczę na dobrą zabawę. A wakacje spędzam w domu starając się czynić to aktywnie.
       Pani Malwina przyszła na zajęcia z trzyletnią córeczką. – Będziemy wspólnie tańczyć, mała to bardzo lubi – stwierdza pani Malwina. – To dla nas duża radość i miłe spędzenie wolnego czasu.
       Dziś, punktualnie o godzinie 13 rozpoczął się muzyczny maraton zumby. Tym razem wszystkim chętnym wystarczyło miejsca na sali. W czwartek kolejna okazja nie tylko do spalenia zbędnego tłuszczyku, ale i radosnego spędzenia wolnego czasu.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama