Zwycięzców wyłoniła dopiero dogrywka (koszykówka)

Elbląg, Zwycięzców wyłoniła dopiero dogrywka (koszykówka)
(fot. MOSiR Elbląg)

Za nami czwarty już turniej Trio-Basket organizowany w ramach akcji Wakacje z MOSiR-em. Tym razem rywalizacja pod koszem była na tyle zacięta i wyrównana, że o końcowej kolejności na podium musiały decydować dogrywki.

Pogoda nieco pokrzyżowała plany tym wszystkim, którzy po raz kolejny chcieli skorzystać z wakacyjnej oferty MOSiR-u. Zaplanowany na godz. 14 turniej dla dzieci i młodzieży ostatecznie zostały odwołany z powodu padającego deszczu. Więcej szczęścia mieli za to uczestnicy turnieju dla dorosłych. Trzy godziny później po opadach deszczu nie było już śladu, a sprzyjająca aura pozwoliła na rozegranie drugiego wakacyjnego turnieju dla dorosłych.
       Tym razem na Orliku przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Korczaka spotkało się siedem zespołów. Zawody rozegrano systemem „brazylijskim”, a każdy mecz trwał 10 minut lub do zdobycia 16 punktów przez jedną z drużyn. Pod koszem najlepiej poradzili sobie zawodnicy zespołu Czarna Kobra, którzy na początek pokonali Amatorów 8:6, a w półfinale okazali się lepsi od ekipy Hashtag wygrywając 14:7. Prawdziwe emocje zaczęły się jednak dopiero w meczu finałowym, gdzie ich przeciwnikiem była drużyna Grzmiące Rogi. W regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 10:10 i o zwycięstwie musiała zadecydować dogrywka. Na tym etapie meczu wygrywała ta ekipa, która jako pierwsza zdobyła dwa punkty. Z tym zadaniem lepiej poradzili sobie koszykarze zespołu Czarna Kobra, którzy jako pierwsi trafili zza linii 6,75 m i całe spotkanie wygrali 12:10.
       Równie ciekawie było w meczu o trzecie miejsce, gdzie naprzeciw siebie stanęły ekipy Hashtag i Amatorzy. Także w tym pojedynku w regulaminowym czasie mieliśmy remis 8:8 i do wyłonienia zwycięstwa potrzebna była dogrywka. Szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylił ostatecznie zespół Hashtag, który wygrał 10:9 i tym samym znalazł się na najniższym stopniu podium. Najlepsze trzy drużyny otrzymały od organizatora statuetki, medale oraz pamiątkowej dyplomy.

Składy trzech najlepszych zespołów:
       1 miejsce - Czarna Kobra: Dawid Nowakowski, Piotr Prokurat, Szymon Czurakowski, Mateusz
       Mierzejewski.
       2 miejsce - Grzmiące rogi: Mateusz Stawiak, Bartosz Majewski, Sebastian Gliński.
       3 miejsce - Hashtag: Kacper Jastrzębski, Karol Kopycki, Grzegorz Konarski.

Kolejny, ostatni już tego lata, turniej dla dzieci i młodzieży odbędzie się w czwartek 28 sierpnia. Start o godz. 14, zapisy przyjmowane będą na pół godziny przed zawodami.
       Więcej informacji o wakacyjnej ofercie, szczegółowy kalendarz imprez, terminarze, wyniki, tabele oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR.