UWAGA!

Dwie zawodniczki EKS powołane do reprezentacji

 Elbląg, Dwie zawodniczki EKS powołane do reprezentacji
fot. Anna Dembińska

Rozgrywająca Justyna Świerczek oraz skrzydłowa Nikola Szczepanik będą miały okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas zgrupowania kadr. Pierwszą z nich będzie obserwować trener pierwszej reprezentacji Arne Senstad. Jej młodsza koleżanka została powołana do kadry B.

Na zgrupowanie kadry A zostało powołanych osiemnaście zawodniczek. Wśród nich pojawiła się Justyna Świerczek, dla której jest to ogromne wyróżnienie, bowiem nie miała jeszcze okazji grać w pierwszej reprezentacji. - Cieszę się, że zostałam zauważona przez trenera kadry i będę mogła się pokazać na zgrupowaniu. Jest to dla mnie bardzo duże wyróżnienie i zrobię wszystko, żeby zostawić po sobie dobre wrażenie. To moje pierwsze powołanie do reprezentacji A, myślę że jest to fajna motywacja do dalszej pracy. - powiedziała Justyna Świerczek.

Rozgrywająca Startu od 10 do 15 kwietnia będzie przebywać wraz z pozostałymi powołanymi szczypiornistkami w Warszawie na zgrupowaniu szkoleniowym. 16 kwietnia Polki zagrają w Maria Enzersdorf mecz kwalifikacyjny do mistrzostw świata 2021 z reprezentacją Austrii. Cztery dni później w miejscowości Marki zespoły rozegrają mecz rewanżowy.

Z kolei kadra B w dniach 10-16 kwietnia będzie przebywać w Warszawie na zgrupowaniu szkoleniowym. Trenerka Sabina Włodek będzie się przyglądać siedemnastu szczypiornistkom, w tym skrzydłowej Startu Nikoli Szczepanik.

- Jest to moje pierwsze powołanie na zgrupowanie kadry narodowej B. Wcześniej byłam powoływania do reprezentacji młodzieżowej. Nie będę ukrywać, że jest to dla mnie duże zaskoczenie i jednocześnie niespodzianka. Cieszę się, że zostałam zauważona i dostałam szansę, którą postaram się wykorzystać. Jest to dla mnie ogromna motywacja do dalszej, jeszcze cięższej pracy - powiedziała skrzydłowa Startu.

 

Patronem medialnym Startu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Start

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama