UWAGA!

EKS Start pomaga walczyć z koronawirusem

 Elbląg, EKS Start pomaga walczyć z koronawirusem
fot. Anna Dembińska

Ochraniacze na obuwie, żele odkażające, koncentraty bakteriobójcze i spryskiwacze to środki, które szczypiornistki Startu przekazały Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu. Elbląskie piłkarki przyjęły wyzwanie rzucone im przez piłkarzy Olimpii i same zachęcają kolejne zespoły, by włączyły się w pomoc.

Rozprzestrzenianie się koronawirusa spowodowało, że rozgrywki ligowe szczypiorniaka zostały zakończone. Start, podobnie jak pozostałe drużyny PGNiG Superligi kobiet, zmuszony był zakończyć sezon. Elbląski klub nie złożył jednak broni i w inny sposób chce zawalczyć z szerzącą się pandemią. Impuls ku temu dała mu drużyna Olimpii, która kilka dni temu zrobiła zrzutkę, zakupiła środki antybakteryjne, rękawiczki, środki bakteriobójcze, koncentraty do dezynfekcji oraz dozowniki i przekazała je Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu w Elblągu. Piłkarze żółto-biało-niebieskich nominowali kolejne zespoły do pomocy, a jednym z nich był właśnie EKS Start. Na odpowiedź drużyny Andrzeja Niewrzawy nie trzeba było długo czekać. - Zawodniczki, sztab trenerski oraz zarząd włączyli się do akcji - powiedziała Joanna Waga. - Zebraliśmy pieniądze i postanowiliśmy pomóc szpitalowi. Zakupiliśmy ochraniacze na obuwie, żele odkażające, koncentraty bakteriobójcze i spryskiwacze. Potrzeb jest dużo więcej, bo wiem że brakuje termometrów, czy rękawiczek, ale mamy nadzieję, że to co nam się udało zorganizować również się przyda. Cieszymy się, że mogłyśmy pomóc osobom pracującym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym - dodała zawodniczka.

  Elbląg, EKS Start pomaga walczyć z koronawirusem
fot. Anna Dembińska

- Obecnie największym problemem szpitala jest brak podstawowych środków ochrony osobistej dla pacjentów i personelu - powiedziała rzeczniczka prasowa szpitala. - Jesteśmy bardzo wzruszeniu ogromną ilością osób, które odpowiedziały na nasz apel umieszczony na stronie internetowej szpitala. Wymieniliśmy tak najpotrzebniejsze rzeczy, które są zużywane w bardzo dużych ilościach i które są nam potrzebne i ciągle nie mamy takiego zapasu, żeby spokojnie patrzeć chociażby w najbliższą przyszłość. Można powiedzieć, że stał się cud, bo odezwały się tysiące osób prywatnych, dziesiątki firmy, kluby sportowe, które chcą nam pomóc. Akcja szycia maseczek to coś wspaniałego. Już do nas dotarło około dwóch tysięcy maseczek, a wiemy że będą następne. Elbląskie firmy przestawiają swoją produkcję i np. drukują przyłbice ochronne na drukarkach laserowych. Firmy gastronomiczne z własnej inicjatywy wspomagają nas posiłkami - dodała Anna Kowalska.

Piłkarki EKS nie omieszkały nominować kolejnych drużyn do niesienia pomocy i postanowiły zaangażować w akcję KPR Gminy Kobierzyce, MKS Perła Lublin oraz Piotrcovia Piotrków Trybunalski.

 

Patronem medialnym Startu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

Anna Dembińska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Start

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama