UWAGA!

Kolejna rozgrywająca w Starcie

 Elbląg, Kolejna rozgrywająca w Starcie
fot. arch. Anna Dembińska

EKS Start Elbląg podpisał kontrakt z kolejną rozgrywającą, która od przyszłego sezony zasili drużynę. Jest nią doświadczona zawodniczka Aleksandra Zych, która grała m.in. we francuskim Metz.

Aleksandra Zych urodziła się w 1993 roku w Wałbrzychu. Jest wychowanką Victorii Świebodzice, potem grała w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Gliwicach. W 2012 przeszła do GTPR Gdynia, z którym w sezonie 2016/2017 zdobyła mistrzostwo Polski. Z gdyńskim klubie zdobyła nie tylko złoto, ale także srebro i brąz, a także trzykrotnie triumfowała w Pucharze Polski. W sezonie 2018-2019 grała w francuskim Metz Handball, gdzie odniosła sukcesy, zdobywając mistrzostwo Francji, Puchar Francji oraz uczestnicząc w Final 4 Ligi Mistrzyń. W sezonie 2019-2020 reprezentowała barwy BVB Borussia Dortmund, zdobywając mistrzostwo Niemiec. W latach 2020-2023 była zawodniczką rumuńskiego klubu Baia Mare, gdzie osiągnęła Final 4 Ligi Europy. W sezonie 2023-2024 wróciła do Polski dołączając do zespołu KGHM Zagłębia Lubin.

Aleksandra zadebiutowała w seniorskiej reprezentacji Polski w 2013 roku, brała udział w wielu ważnych turniejach, w tym mistrzostwach Europy i Świata.

Start podpisał kontrakt z rozgrywającą na dwa sezony. - Z zapałem oczekuje na przyszły sezon w Elblągu, widząc w nim ogromne wyzwanie na różnych płaszczyznach oraz czując mieszankę ekscytacji i ciężaru odpowiedzialności - powiedziała zawodniczka.

Przypomnijmy, że klub ogłosił już dwa transfery. Od przyszłego sezony w Starcie zagra Paulina Peplińska oraz Karolina Wicik.

Anna Dembińska

Najnowsze artykuły w dziale Start

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama