UWAGA!

Piłkarki Startu szlifują formę

 Elbląg, Piłkarki Startu szlifują formę
fot. Anna Dembińska

Szczypiornistki EKS przygotowują się do wznowienia rozgrywek PGNiG Superligi kobiet. Zespół Marcina Pilcha rozgrywa mecze kontrolne, będzie także gospodarzem turnieju, w którym zmierzy się z dwoma zespołami z najwyższej klasy rozgrywkowej. Zobacz zdjęcia ze sparingu.

Ostatni ligowy mecz Start rozegrał 17 listopada. Potem zawodniczki udały się na urlopy, jednak otrzymały plany indywidualnych treningów. - Mieliśmy przerwę na regenerację, jednak była ona aktywna - powiedział trener Startu. - Dziewczyny dostały indywidualne zadania. Po dwutygodniowej przerwie wróciliśmy do treningów i trenujemy na obiektach własnych. Poświęcamy dużo czasu na technikę indywidualną, którą musimy dopieszczać. Teraz trenujemy bardziej zespołowo. Do tego dochodzi granie z innymi drużynami, zmierzyliśmy się z Gdynią oraz Kościerzyną. Planujemy też turniej, w którym zagramy z Koszalinem i Piotrkowem - podsumował Marcin Pilch.

Elblążanki odbyły też zajęcia z wieloletnim wykładowcą Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku Leszkiem Chludzińskim, z którym ćwiczyły siłę lekkoatletyczną. Niestety nie wszystkie zawodniczki są w pełni sprawne. Urazu kostki nabawiła się Paulina Kopańska, treningi wznowiły natomiast zawodniczki po kontuzjach Paulina Peplińska i Patrycja Kozak.

W dniach 18-19 grudnia w Elblągu odbędzie się turniej. W sobotę rywalizować ze sobą będą zespoły z najwyższej klasy rozgrywkowej: Start, Piotrcovia oraz Młyny Stoisław, natomiast w niedzielę zmierzą się ze sobą drużyny młodzieżowe: KS Play Ostróda, UKS Jedynka Bartoszyce, UKS Mikołajki oraz MKS Truso Elbląg.

- Organizujemy turniej dwudniowy, bo chcemy go połączyć z grupami młodzieżowymi. W niedzielę od godz. 10 zagrają młode zespoły z województwa warmińsko-mazurskiego, natomiast seniorki zagrają ze sobą dzień wcześniej. Wyszedł całkiem fajny system. Moglibyśmy go powielać co rok, nawet z wszystkimi kategoriami wiekowymi - powiedział dyrektor sportowy Andrzej Niewrzawa.

W sobotę o godz. 11 Start zmierzy się z Młynami Stoisław Koszalin, o godz. 14 koszalinianki zagrają z piotrkowiankami, natomiast o godz. 17:30 elblążanki podejmą Piotrcovię. Klub poinformował, że w związku z niestabilną sytuacją pandemiczną, decyzja o wpuszczeniu kibiców na turniej, zostanie podjęta pod koniec tygodnia.

 

Patronem medialnym Startu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

Anna Dembińska

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Start

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama