UWAGA!

Zawodniczki Startu powołane do kadry

 Elbląg, Nikola Głębocka została powołana do kadry
Nikola Głębocka została powołana do kadry (fot. Anna Dembińska)

Dwie zawodniczki Startu zostały powołane na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski w Warszawie. Kolejna znalazła się na liście rezerwowej.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce ogłosił nazwiska dwudziestu zawodniczek powołanych na cykl szkoleniowy w Warszawie. Wśród nich znalazły się dwie piłkarki Startu, Nikola Głębocka oraz Joanna Wołoszyk. Obie miały już wcześniej okazję uczestniczyć w zgrupowaniach reprezentacji.

Swojej radości z powołania nie kryła kołowa Startu - Jest to moje drugie powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski seniorek. We wrześniu zeszłego roku zostałam powołana na konsultację szkoleniową. Wcześniej byłam powoływana na zgrupowania rocznika 2002. Nie spodziewałam się powołania. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i zaszczyt. Nadal jestem zaskoczona i w lekkim szoku. Cieszę się, że dostałam szansę, postaram się ją wykorzystać, by pomóc kadrze - powiedziała Nikola Głębocka.

Oprócz obrotowej oraz rozgrywającej swoją szansę może otrzymać skrzydłowa Weronika Weber, która znalazła się na liście rezerwowej.

Reprezentantki spotkają się na przełomie lutego i marca w Warszawie na konsultacji szkoleniowej. Po niej trener Arne Senstad wyznaczy szesnaście zawodniczek, które w dniach 4-5 marca zagrają w Heidelbergu w turnieju międzypaństwowym z udziałem Niemek i Węgierek.

Anna Dembińska

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Start

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • No I co ? Mówisz Ciamajdy !! grają w filmie jak u Wajdy Kadra to juz inna półka, to jak Olimpijskie kółka, nominacja robi cuda, I nie wažne czy sie uda, ważne żeby grać na topie, czy rozimiesz to dziś chłopie,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  3
  Style.(2023-02-10)
 • Jak wam nie wstyd nosić ten napis warmia i mazury na koszulkach. Elbląg to Żuławy i Powiśle.
 • Wołoszyk chyba powinna odrzucić powołanie skoro w lidze dopiero się wdraża w większym wymiarze i nie wnosi żadnej jakości do gry.
 • Wysokiej klasy układy towarzyskie kiedy Weber najsilniejszy punkt EKS jest na liście rezerwowej.
 • Jaka liga taka kadra. Niech się bawią, ilość opuszczonych treningów w klubie znowu rozkraczy zgranie panienek.
 • naprawdę to jeszcze jest jakaś kadra w tej niszowej dyscyplinie sportu?
 • Brawo dziewczyny! Nabierajcie doświadczenia i godnie reprezentujcie nasz kraj w rozgrywkach międzynarodowych. Asia, przeszłaś wiele w tym sezonie i takie powołanie to dla Ciebie dodatkowy bodziec by wrócić do gry na maks gazie! :) Nikola, w pełni zasłużyłaś. Brawo Wera. Pokażcie się z jak najlepszej strony, a 16 będzie Wasza! Powodzenia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  DoBoju(2023-02-11)
Reklama