UWAGA!

7 sposobów jak produktywnie spędzić wolny czas podczas koronawirusa

 7 sposobów jak produktywnie spędzić wolny czas podczas koronawirusa

Prawie cały świat siedzi teraz w domu, czekając na koniec kwarantanny i szukając ciekawe zajęcia i pomysły na spędzanie wolnego czasu. Nie każdy potrafi pracować z domu. Nie każdy może wykonywać swoją pracę zdalnie. W tym artykule opowiemy o tym, jak spędzić wolny czas pracując, zajmując rozwojem osobistym i efektywnie odpoczywając.

Kursy Online

Inwestycje w siebie opłacają się najlepiej. 

Rozwój osobisty jest bardzo dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Po zdobyciu nowych umiejętności potrafisz łatwiej znaleźć lepszą pracę albo zdobyć awans.

Ponadto, podczas pandemii Covid-19 wiele stron z kursami online udostępniło wiele materiałów do nauki szerokiego zakresu dziedzin.

Tutaj zobaczysz niektóre z nich.

 

Załóż Bloga

Dobrym sposobem na pasywny i przyjemny dochód jest blog osobisty. Potrafi pisać prawie każdy, wystarczy trochę się dowiedzieć o podstawach pozycjonowania i copywritingu. 

Wystarczy, że wybierzesz temat, na którym dobrze się znasz i się interesujesz. To powinien być też dość dochodowy temat (prawie na każdym temacie bloga można zarobić, jednak na kopertach zarobisz znacznie mniej, niż na kartach kredytowych. 

Chodzi o to, że reklamy nie są jedynym sposobem zarabiać na blogu. Niektóre strony internetowe nie mają żadnych. Zarobić możesz też na linkach i wpisach sponsorowanych, własnych kursach, towarach lub usługach, linkach afiliacyjnych (kiedy zarabiasz pewien procent ze sprzedaży usług lub towarów nie zajmując się handlem), różnorodnych stosunkach sponsorskich i partnerskich.

 

Bloger, który jest chociaż trochę znany i ma grupę ludzi, na których opinie ma wpływ, łatwo dostanie propozycje darmowych noclegów, lotów, usług i rozrywki.

Możesz dowiedzieć się jak założyć bloga krok po kroku tu.

 

Nowe Źródła Dochodu

Okres kwarantanny to też dobry sposób na znalezienie nowych źródeł dochodu. Teraz wiele osób widzi, jak niestabilna jest ich sytuacja finansowa w takim skrajnym przypadku jak kwarantanna.

Jedną z podstawowych zasad finansów osobistych jest dywersyfikacja. Możesz długo żyć ze swojej pensji bez żadnych dodatkowych źródeł dochodu. Jednak w różnych sytuacjach krytycznych albo nawet w przypadku, gdy ciebie zwolnią będziesz wydawał więcej pieniędzy, niż zarabiasz, co jest wskaźnikiem złego planowania finansów osobistych.

Oprócz własnego bloga możesz zarabiać na handlu obligacjami, akcjami, walutami lub kryptowalutami (rosnąco według poziomu ryzyka oraz możliwych przychodów), możesz oferować usługi jako freelancer na takich stronach jak Fiverr lub Upwork, możesz inwestować w polskie oryginalne pomysły na PolakPotrafi, możesz sprzedawać swoje zdjęcia na Shutterstock albo Adobe Stock

Internet ma wiele możliwości do zarabiania. Musisz z nich korzystać.

 

Własne Piwo i Skręcane Papierosy

Podczas kwarantanny masz więcej czasu na robienie własnych rzeczy. Warzenie własnego piwa jest ciekawym hobby, które pozwala na śledzenie za jakością oraz oszczędzanie na piwie ze sklepu, którego prawie pół ceny to podatki.

Jeżeli palisz, codzienne kupowanie nowych paczek papierosów grozi Ci zakażeniem. Zdrowszym i tańszym rozwiązaniem jest hurtowe kupowanie tytoniu, bletek i filtrów, żeby skręcać własne papierosy. 

To pozwala na duże oszczędności, czasem nawet ponad 3000 złotych rocznie.

 

Książki

Długie dnie w domu to idealna pora na czytanie książek. Wielu guru biznesu i rozwoju osobistego poleca czytanie jednocześnie książki fabularnej i książki do twojego rozwoju profesjonalnego.

Przynajmniej pół godziny przed pójściem spać i pół godziny od rana. W odróżnieniu od laptopa i telefonu książka nie wzbudza i pozwala szybko zasnąć. Na początku dnia książka dotycząca pracy albo rozwoju osobistego pozwoli ustawić się na produktywny nastrój.

 

Gry Planszowe

Gry planszowe są dobrym sposobem spędzić wolny czas samemu, z rodziną albo z kolegami. Istnieje ogromny zakres rozmaitych rodzajów planszówek. Możesz bawić się z kolegami, uczyć swoje dziecko albo nawet rozwijać się samemu. 

Tutaj znajdziesz kilka rozwijających gier planszowych idealnych na czas kwarantanny.

 

Języki Obce

O ile masz wolny czas, warto spędzić trochę ucząc się języków obcych. Istnieje wiele korzyści uczenia się języków. 

Po pierwsze, rozwija się umysł.

Po drugie, rozszerzasz granice miejsc, gdzie możesz zaoferować swoje usługi i umiejętności.

Po trzecie, możesz zanurzyć się w lokalnej kulturze innego kraju, do którego podróżujesz.

I wiele innych…

 

To była lista z 7 najlepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu podczas kwarantanny, spowodowanej przez Koronawirus. Życzymy zdrowia i sukcesu!

 

---- materiał płatny ----

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie