UWAGA!

Bezpłatne konsultacje dermatologiczne dla pacjentów z pokrzywką idiopatyczną

 Bezpłatne konsultacje dermatologiczne dla pacjentów z pokrzywką idiopatyczną
Fot. Pixabay

Objawy pokrzywki idiopatycznej często sprawiają, że chorzy izolują się od otoczenia. Swędzące i widoczne zmiany na ciele mogą utrudniać życie towarzyskie a nawet być przyczyną problemów w pracy. Ze względu na swoje objawy, pokrzywka idiopatyczna często niesłusznie odbierana jest jako choroba zakaźna.

Pokrzywka idiopatyczna jest jedną z najczęściej występujących pokrzywek przewlekłych. Swędzące zmiany skórne mogą się utrzymywać do ponad 6 tygodni i często towarzyszy im rozdrażnienie, złe samopoczucie i bezsenność.

 

Przyczyny pokrzywki idiopatycznej nie są do końca znane, jednak zaliczana jest do najczęstszych chorób skóry. Jej przebiegowi często towarzyszą alergie wziewne i pokarmowe, alergie na leki, alergie na lateks, czynniki atmosferyczne, grzyby i pasożyty, choroby tarczycy, choroby autoagresji, wirusowe zapalenie wątroby różnych typów, zakażenie paciorkowcem czy niektóre choroby nowotworowe. Wiadomo jednak na pewno, że pokrzywka częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn.

 

W związku z tym, że pokrzywka jest zespołem chorobowym, mającym przyczyny zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne, jej dokładne leczenie i rozpoznanie wymaga konsultacji z lekarzem. Niestety, u większości pacjentów leczenie objawowe jest nieskuteczne, dlatego warto skonsultować niepokojące zmiany ze specjalistą, dla znalezienia prawdziwej przyczyny schorzenia.

 

Na BEZPŁATNE konsultacje dermatologiczne dla pacjentów z pokrzywką idiopatyczną zapraszają dermatolodzy:

 

Lekarz Specjalista Dermatologii i Wenerologii dr Urszula Brzezicka-Ciach

Lekarz Specjalista Dermatologii i Wenerologii dr Agnieszka Koperkiewicz

 

Ilość miejsc nie jest ograniczona. Bezpłatnie będą przyjęci wszyscy pacjenci z pokrzywką idiopatyczną.


       Przychodnia Medyczna Ambulatorium

Topolowa 28

82-300 Elbląg

tel. 608 20 20 21

 

---materiał partnera---


Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie