UWAGA!

Czy gotowe projekty domów to dobre rozwiązanie?

 Czy gotowe projekty domów to dobre rozwiązanie?

Coraz więcej inwestorów planuje nabycie nieruchomości na przedmieściach albo za miastem, a coraz większą popularnością cieszą się domy wolnostojące. Polacy uciekają z wielkich miast, szukając ciszy i optymalnego odprężenia, które w metropoliach jest zupełnie niemożliwe.

Co więcej, nagłe i wysokie wzrosty cen nieruchomości bardzo często sprawiają, że za mieszkanie w centrum miasta trzeba zapłacić więcej, niż za dom na obszarach wiejskich. Jeśli i Ty zdecydowałeś się na własną nieruchomość i jesteś na etapie planowania, jak konkretnie ta inwestycja życia ma wyglądać, podpowiemy Ci, jak wybierać projekt domu na https://www.extradom.pl/ i dlaczego ten gotowy również spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

 

Projekt domu gotowy a indywidualny

 

Większość inwestorów wybiera ten już gotowy projekt domu, aniżeli skłania się ku współpracy z architektami, którzy stworzą taki na specjalne zamówienie. Okazuje się, że wybór gotowych projektów jest tak ogromny, iż każdy może wybrać ten idealny, który spełni wszelkie potrzeby i wymagania oraz możliwości względem budowy na konkretnej działce. Pamiętaj, że nawet projekt domu 70m2 wymaga pozwolenia na budowę, a teren musi spełniać konkretne aspekty techniczne.

 

Wybierając ten gotowy projekt domu, możesz mieć pewność, że Twoja nieruchomość będzie w pełni zgodna z prawem budowlanym i planem zagospodarowania danego terenu.

 

Na indywidualny projekt domu decydują się najczęściej ci najbardziej wymagający inwestorzy, dla których nieruchomość ma być wyjątkowa, a nie tylko w pełni funkcjonalna i estetyczna. Często są to osoby, które mają designerskie wizje i chcą, aby nieruchomość spełniała ich najbardziej szalone pomysły czy niestandardowe rozwiązania, jakie zaplanowano w zakresie codziennego użytkowania nieruchomości. Co istotne, indywidualny projekt domu będzie znacznie droższy, wymaga też sporego zaangażowania inwestora, a jego stworzenie może zająć ogrom czasu. Idąc na skróty, czyli wybierając gotowy projekt, omija się wszystkie te niedogodności.

 

Gotowy projekt domu możliwy do modyfikacji

 

Nie obawiaj się, że wybierając gotowy projekt domu, nieruchomość nie będzie spełniała Twoich wszystkich oczekiwań. Musisz wiedzieć, że każdy projekt domu parterowego czy projekt domu z poddaszem może podlegać modyfikacji, o ile oczywiście wciąż spełnia wszelkie normy, a obiekt jest zgodny z przepisami prawa budowlanego.

 

Gotowy projekt domu można zmieniać, na przykład modyfikując układ ścian, dzięki czemu nieruchomość będzie idealnie dopasowana do wymagań wszystkich domowników.

 

Pamiętaj, że gotowe projekty, które cieszą się największą popularnością, są wręcz doskonałe. Jeśli spora liczba inwestorów zdecydowała się na dany projekt, oznacza to, że spełnia większość istotnych potrzeb w zakresie komfortowego mieszkania.

 

Gotowy projekt domu zgodnie z trendami

 

W biurze projektowym pracuje zespół architektów, którzy śledzą aktualne trendy w zakresie budownictwa. Dzięki temu bez obaw możesz wybierać propozycje fachowców, którzy znają się nie tylko na aspektach technicznych i funkcjonalności, ale wdrażają również nowoczesne rozwiązania. Jeszcze kilka lat temu modne były domy piętrowe, ewentualnie parterowe z użytkowym poddaszem. Dzisiaj wielkim ukłonem w stronę natury jest projekt domu stodoła i trzeba przyznać, że to właśnie prostota i swojskość wygrywa. Trend na domy na wzór stodoły przyszedł do nas z Zachodu, jest na tyle nowy, że samodzielnie trudno jest nawet określić potrzeby, jakie ma spełniać taka nieruchomość. Zostawmy te kwestie ekspertom.

 

 

---materiał partnera---


Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie