UWAGA!

Czym można olejować włosy?

 Czym można olejować włosy?

Olejowanie włosów przy pomocy naturalnych olejków to coraz bardziej popularna metoda pielęgnacji. Warto wiedzieć, jak dobrać najlepszy olej do swojego typu włosów, aby osiągnąć oczekiwane efekty.

Dlaczego warto olejować włosy?

 

Naturalne olejki stanowią bardzo cenne i bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin oraz fitosteroli. Zawarte w nich substancje głęboko wnikają w strukturę włosa i cebulek. Włosy chłoną niezbędne składniki odżywcze, a także zyskują dodatkową ochronę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Regularne stosowanie olejów dotlenia komórki włosa, reguluje wydzielanie sebum oraz wzmacnia cebulki.

 

 

Czym można olejować włosy?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wybór oleju do włosów powinien być uzależniony od typu fryzury. O ile regularne olejowanie kosmyków przynosi wiele korzyści, o tyle dobór odpowiedniego preparatu sprawia, że efekty stają się wręcz spektakularne.

 

Najlepsze oleje do włosów niskoporowatych

 

Włosy niskoporowate charakteryzują się ściśle przylegającymi do łodygi łuskami. Na pierwszy rzut oka są błyszczące, lśniące i gładkie. Niestety, nie są podatne na zabiegi stylizacyjne.

 

Do olejowania włosów niskoporowatych najlepiej sprawdzają się oleje o małych cząsteczkach. Wielkocząsteczkowe preparaty mogą niepotrzebnie obciążać kosmyki.

 

W przypadku tego typu włosów polecane są głęboko wnikające, nasycone oleje, takie jak olej kokosowy, rycynowy, palmowy i babassu. Dobrze sprawdzą się także różnego rodzaju masła: kakaowe, mango, shea.

 

Wybór oleju do włosów wysokoporowatych

Już sam wygląd włosów wysokoporowatych pozostawia wiele do życzenia. Z uwagi na duże odchylenie łusek, są one matowe, suche i kruche. Olej zabezpiecza je przed utratą wilgoci oraz czynnikami zewnętrznymi, a także wspiera procesy regeneracji.

 

Do włosów wysokoporowatych najczęściej stosuje się oleje z dużą zawartością kwasów omega 3 i omega 6. Najlepiej sprawdzają się wielkocząsteczkowe preparaty, takie jak olej słonecznikowy, z pestek winogron, wiesiołka, orzechów włoskich, pestek dyni, czarnuszki, nasion bawełny, róży piżmowej, nasion truskawki, nasion malin.

 

Uwaga – w przypadku włosów wysokoporowatych nie najlepiej sprawdzają się nasycone oleje, które mogą wzmagać puszenie się kosmyków i niepotrzebnie je wysuszać.

 

Czym olejować włosy średnioporowate?

 

Włosy średnioporowate to włosy, które posiadają cechy zarówno włosów wysokoporowatych, jak i niskoporowatych. Olejowanie włosów średnioporowatych widocznie poprawia ich stan. W ich pielęgnacji najlepiej sprawdzają się oleje o średnich cząsteczkach, o umiarkowanej zdolności do wnikania w strukturę włosa. Przykładem takich olejków jest olej sezamowy, olej makadamia, olej ze słodkich migdałów czy też oliwa z oliwek.

 

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że znalezienie odpowiedniego olejku do swojego typu włosów często odbywa się metodą prób i jej błędów. Każde włosy posiadają indywidualne potrzeby i wymagania – wnikliwa obserwacja rezultatów pozwala znaleźć idealny preparat do olejowania.

 

 

--- artykuł sponsorowany ---


Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie