UWAGA!

Internet mobilny w Elblągu — kto ma najlepszy zasięg?

 Internet mobilny w Elblągu — kto ma najlepszy zasięg?

Mieszkasz w Elblągu? Na pewno nieraz spotkałeś się z problemem, jakiego doświadczają tutejsi odbiorcy usług telekomunikacyjnych. Podobnie jak w innych rejonach województwa warmińsko-mazurskiego sporym kłopotem jest uzyskanie stabilnego połączenia z Internetem. Tam, gdzie zawodzi lub nie dociera światłowód warto rozważyć usługi mobilne. Świadczy je wielu operatorów. Którą ofertę wybrać?

Jeżeli chodzi o Internet bezprzewodowy w technologii LTE to na terenie Elbląga i w okolicach działają najwięksi w Polsce operatorzy. Możesz wybierać spośród propozycji rynkowych potentatów, takich jak Orange, T-Mobile czy Plus lub skorzystać z bardziej niszowych propozycji. Wszystko zależy od tego, jaką prędkość łącza chcesz uzyskać i ile jesteś w stanie za to zapłacić.

 

Jak sprawdzić zasięg?

Choć w kolorowych reklamach operatorzy zapewniają o stabilności łącza i dostępności Internetu mobilnego niemal bez żadnych barier, to w praktyce może to wyglądać zupełnie inaczej. Problem ten znany jest w całym kraju i nie omija także Elbląga. Jeżeli mieszkasz lub pracujesz w tej okolicy, to zanim podpiszesz umowę z dostawcą usług, wykonaj test jakości usług. To bardzo prosty oraz szybki sposób na zweryfikowanie, czy proponowana usługa w ogóle jest w stanie sprostać Twoim wymaganiom.

Sam pomiar wykonujesz za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. Postępując zgodnie z instrukcją uzyskasz wiarygodną informację na temat:

- prędkości wysyłania danych,

- prędkości odbierania danych.

Te dane są bardzo ważne do określenia, czy sieć udźwignie procesy, jakie wykonujesz w ramach pracy, czy pozwoli płynnie odtwarzać pliki audio i wideo oraz grać w gry. Jeżeli nie jesteś pewien, w jaki sposób wykonać test swojej sieci lub masz problem z interpretacją danych, możesz powierzyć to zadanie specjaliście z firmy Komórkomat.

Sprawdzanie zasięgu powinno być kompleksowe, abyś nie rozczarował się po podpisaniu umowy. Dla sprawdzenia, jak dana sieć radzi sobie ze streamingiem możesz wykonać kolejny test. Aplikacja wyświetla zrzuty ekranów, abyś mógł zobaczyć, jaka będzie jakość 240p, 360p, 720p i 1080p.

 

Jakie sieci najlepiej działają w Elblągu?

Oczywiście mieszkańców Elbląga najbardziej interesują dane dotyczące ich regionu. Można uzyskać je z dedykowanych aplikacji, które sugerują, jakie sieci radzą sobie w Twojej lokalizacji najlepiej, a jakie najgorzej. To skuteczny sposób na ustalenie, czy nadajnik znajdujący się najbliżej Twojego domu jest bardzo obciążony, czy pracuje wydajnie i czy nic nie blokuje wysyłanego sygnału. Niestety wielu osobom trudno jest na tej podstawie wybrać ofertę jednego z operatorów. Z pomocą przychodzi strona https://komorkomat.pl/internet-mobilny/. Za pośrednictwem dedykowanego formularza, możesz skontaktować się z nimi z prośba o porównanie ofert dla danego regionu. Wystarczy, że zaznaczysz, że interesuje Cię Internet mobilny, i jaka sieć oferuje najlepszy zasięg w miejscu, w którym przebywasz. Jeśli do tego dodasz informację o tym, jaka prędkość jest Ci potrzebna to możesz oczekiwać, że przygotowana oferta będzie perfekcyjnie odpowiadała na Twoje potrzeby.

Ze względu na topografię Elbląga oraz odległości pomiędzy poszczególnymi punktami miasta, różnice w zasięgu Internetu mobilnego mogą być znaczące. Na problemy często uskarżają się klienci sieci Play, z kolei dobrymi opiniami cieszy się dostawca usług telekomunikacyjnych Plus. Nie są to jednak dane, na podstawie, których można opierać swoją decyzję zakupową. Dlaczego? Ponieważ jakość połączenia zależy również od:

 

- warunków atmosferycznych i posiadanego urządzenia,

- odległości od nadajnika i jego obciążenia,

- siły sygnału sieci, która bywa zmienna,

- posiadanych limitów, określanych w umowie z operatorem,

- stosowanej przez operatora technologii transmisji.

 

Wniosek dla mieszkańców Elbląga jest jeden — test zasięgu i stabilności łącza oraz porównanie warunków cenowych poszczególnych operatorów pozwolą w wyborze najlepszej oferty Internetu mobilnego. Dotyczy to zarówno użytkowników z województwa warmińsko-mazurskiego, jak i pozostałych obszarów kraju.

 

---- materiał promocyjny ---

 


Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie