UWAGA!

Jak działają ubezpieczenia turystyczne w 2021 roku?

 Jak działają ubezpieczenia turystyczne w 2021 roku?

Epidemia koronawirusa sprawiła, że zdrowie i poczucie bezpieczeństwa stały się priorytetem. Zmiany te dotyczą również naszego podejścia do podróżowania. Towarzystwa ubezpieczeniowe dostrzegły tę potrzebę – polisa turystyczna może brać pod uwagę również zachorowanie na COVID-19.

Epidemia koronawirusa zmusiła wielu z nas do tego, abyśmy plany wyjazdowe z 2020 roku odłożyli na bliżej nieokreśloną przyszłość. Ostatnie miesiące były jak jazda na rollercoasterze – z dnia na dzień wprowadzano i łagodzono ograniczenia. Planowanie dalekich destynacji nie wchodziło w rachubę. Rok 2021 rozpoczął się od dobrych wiadomości – pojawiły się szczepionki, a wraz z nimi szansa na to, że nadchodzące wakacje spędzimy już prawie normalnie.

 

Czy ubezpieczenie turystyczne obejmuje zachorowanie na COVID-19?

Koronawirusem możesz zarazić się wszędzie, również podczas wyjazdu. Dlatego obecnie ubezpieczenia turystyczne w katalogu ryzyk mają również to zdarzenie. Wypłata świadczenia czy pokrycie kosztów leczenia za granicą są jednak uzależnione od tego, w jaki sposób doszło do zakażenia.

 

Polisa turystyczna będzie działała również w przypadku zachorowania na COVID-19, lecz pod warunkiem, że ubezpieczony zastosuje się do rygorów sanitarnych. A musisz pamiętać, że w różnych krajach obowiązują inne obostrzenia. Dlatego przed wyjazdem na urlop dokładnie sprawdź, w jaki sposób masz zachowywać środki bezpieczeństwa sanitarnego. Jeśli mimo ich przestrzegania dojdzie do zakażenia, Twój ubezpieczyciel wypłaci Ci pieniądze lub pokryje koszty Twojego leczenia. Im prostsze zasady, na jakich zawrzesz umowę ubezpieczenia turystycznego, tym łatwiej uzyskasz świadczenie. Dobrym przykładem prosto skonstruowanej polisy turystycznej jest produkt, który oferuje Nationale-Nederlanden: https://www.nn.pl/dla-ciebie/hobby-i-turystyka/ubezpieczenie-turystyczne.html.

 

Co obejmuje dobra polisa turystyczna?

Dobrze wybrane ubezpieczenie turystyczne powinno zapewniać szeroką ochronę i uwzględniać różne sytuacje, które mogą przytrafić się w podróży. Przecież nie tylko koronawirus może zepsuć Twoje wakacje.

 

Ubezpieczenie turystyczne powinno zawierać:

- pokrycie kosztów leczenia za granicą, wraz z transportem do placówki medycznej po wypadku. Dobrze mieć również zabezpieczenie na wypadek konieczności transportu medycznego do Polski;

- odszkodowanie za odwołany lub przerwany wyjazd;

- pomoc finansową na wypadek kradzieży lub zagubienia bagażu;

- assistance – wsparcie tłumacza lub prawnika, pomoc w znalezieniu placówki medycznej, organizację pomocy lekarskiej, wsparcie w przypadku awarii samochodu w podróży itp.;

- OC podróżne dla całej rodziny – na wakacjach może zdarzyć się, że niechcący wyrządzisz komuś szkodę. Polisa turystyczna powinna zawierać również ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

 

Na rynku dostępne są również polisy świetnie dopasowane do obecnej sytuacji. Obostrzenia zmieniają się z dnia na dzień. Odszkodowanie za zamknięty stok narciarski w trakcie wyjazdu nie zastąpi Ci przyjemności płynącej z uprawiania ulubionego sportu, ale będzie uczciwą rekompensatą za stracony czas.

 

--- artykuł partnera ---


Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie