UWAGA!

Jak sprawdzić online najlepsze kredyty mieszkaniowe?

 Jak sprawdzić online najlepsze kredyty mieszkaniowe?

Planujesz kupić mieszkanie? Jeśli tak, zapewne potrzebujesz na swoją inwestycję dodatkowych funduszy – nabycie nieruchomości wiąże się z wydatkiem rzędu co najmniej kilkuset tysięcy złotych. Zadbaj o to, aby zaciągnięty kredyt mieszkaniowy miał jak najlepsze warunki. Zobacz, jak znaleźć najkorzystniejszą opcję.

Najlepszy kredyt mieszkaniowy – czym się kierować przy wyborze?

 

Jaki jest najlepszy kredyt mieszkaniowy? Taki, który w jak najmniejszym stopniu obciąży Cię finansowo. Trzeba jednak pamiętać, że z uwagi na kwotę, na którą opiewają takie pożyczki, jest to inwestycja długoterminowa – najczęściej na 20-30 lat. Dlatego warto przyjrzeć się warunkom kredytowania w szerszej perspektywie i zrobić to na spokojnie, nie pomijając żadnej oferty. To podstawa, jeżeli chcesz się cieszyć bezpieczeństwem spłaty zobowiązania.

 

Istotnymi dla Ciebie elementami powinny być przede wszystkim:

 • RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania – to wartość, która informuje Cię o pełnych kosztach, jakie będziesz ponosić w związku z kredytem hipotecznym. Uwzględnia ona zarówno oprocentowanie, jak i prowizję czy dodatkowe koszty związane z ubezpieczeniem itp.;
 • warunki dodatkowego ubezpieczenia posesji, która będzie przedmiotem kredytu – jest ono standardowo wymagane. Warto jednak sprawdzić, czego dokładnie oczekuje bank i czy będziesz mieć możliwość wyboru ubezpieczyciela,
 • wysokość wkładu własnego wymaganego do uzyskania pożyczki – najczęściej jest to minimum 20%,
 • typ oprocentowania – okresowo stałe lub zmienne,
 • maksymalny okres kredytowania,
 • wysokość prowizji.

 

Aby szybko porównać aktualne oferty bez konieczności udawania się do banku, można wykorzystać kalkulator kredytu hipotecznego online.

 

Kalkulator kredytu hipotecznego online – jak to działa?

 

Kredyty hipoteczne są udzielane przez kilkanaście banków w Polsce. Wizyta w oddziale każdego z nich i długie rozmowy z doradcą na wstępnym etapie poszukiwania optymalnej pożyczki to strata czasu. Zwłaszcza, że możesz uzyskać bardzo szczegółowe informacje o warunkach kredytowania bez wychodzenia z domu. Umożliwi Ci to np. porównywarka kredytów w finanse.rankomat.pl. Znajdujący się w serwisie kalkulator pozwoli uzyskać szybkie i konkretne informacje na temat kredytu mieszkaniowego zgodnego z Twoimi realnymi potrzebami.

 

Wystarczy, że podasz:

 • cel zaciągnięcia kredytu (zakup mieszkania lub domu),
 • wartość kupowanej nieruchomości,
 • wysokość wkładu własnego,
 • liczbę lat, na jaką chcesz rozłożyć zobowiązanie (maksymalnie to 35 lat),
 • jakie inne zobowiązania obecnie spłacasz,
 • swoje dochody i dane dotyczące wieku oraz liczby osób na utrzymaniu

i kilka dodatkowych, prostych informacji. Potem wystarczy potwierdzić formularz, aby uzyskać listę aktualnych ofert kredytów hipotecznych, które są dopasowane do Twoich potrzeb. Znajdziesz na niej m.in. informacje o szacowanej racie kredytu oraz warunkach jego udzielenia.

 

To pozwoli Ci wybrać najkorzystniejszą ofertę i skontaktować się z tym bankiem, w którym spłata będzie się wiązała z jak najmniejszym obciążeniem.

 

Może się okazać, że większość formalności związanych z kredytem mieszkaniowym załatwisz również online. Pamiętaj jednak, że umowę trzeba będzie podpisać osobiście. Mimo to, skorzystanie z kalkulator kredytu hipotecznego pozwoli Ci zaoszczędzić wiele czasu i zyskać pewność, że wybierasz najlepszą opcję dla siebie. Sprawdź!

 

 

---materiał partnera---


Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie