UWAGA!

Jak zachować młody wygląd skóry twarzy? Poznaj nasze wskazówki!

 Jak zachować młody wygląd skóry twarzy? Poznaj nasze wskazówki!

Skóra na twarzy jest najbardziej narażona na oznaki starzenia. Dość szybko zaczynają się pojawiać na niej zmarszczki, a już po 30. roku życia spada produkcja kolagenu, co tylko przyspiesza proces starzenia skóry. Są jednak skuteczne sposoby, aby zminimalizować ten efekt i zachować młody wygląd twarzy na dłużej. Poznaj nasze podpowiedzi w tej sprawie!

Podstawą zachowania zdrowo wyglądającej, promiennej i jędrnej skóry twarzy na długo jest odpowiednio dobrana pielęgnacja. Choć w łazience większości polskich kobiet znaleźć można krem do twarzy, nie zawsze odpowiada on potrzebom konkretnej cery. Warto zadbać o to, aby dostarczyć skórze odpowiednich składników i wartości odżywczych. Z tego artykułu dowiesz się, czego potrzebuje Twoja cera!

 

Kremy do twarzy – jaki skład wybierać?

Będąc w drogerii, masz do wyboru najróżniejsze kremy do twarzy – do cery z niedoskonałościami, ze zmarszczkami, naczynkowej, suchej itd. Niestety, wiele kobiet podejmuje decyzję o zakupie kremu wyłącznie na podstawie tego, co napisano na opakowaniu lub samego wyglądu i marki. Często okazuje się, że skład kremu pozostawia wiele do życzenia, jeśli chodzi o działanie odmładzające. Na co więc zwracać uwagę, czytając skład takiego kremu do twarzy?

 

Witamina C na twarz – efekt rozświetlenia i odmłodzenia

Choć większości z nas kojarzy się ona głównie z odpornością, to jednak witamina C na twarz jest doskonałym składnikiem, jeśli chodzi o efekt odmłodzenia i rozświetlenia cery. Kremy do twarzy z witaminą C nie tylko zapobiegają powstawaniu zmarszczek, ale także wspomagają syntezę kolagenu, który jest odpowiedzialny za jędrność skóry. Ponadto witamina C na twarz widocznie rozjaśnia skórę, zapobiega przebarwieniom i uszczelnia naczynia krwionośne, zapobiegając ich pękaniu.

 

Retinol – wygładzenie zmarszczek

Retinol to pochodna witaminy A. W kosmetologii i dermatologii już od lat cieszy się ogromną popularnością ze względu na swoje zachwycające właściwości przeciwstarzeniowe. Warto wybierać kremy do twarzy z retinolem, ponieważ ten składnik pozwoli wyrównać koloryt skóry, zwiększyć produkcję kolagenu, elastyny i innych czynników odpowiedzialnych za jędrną, promienną cerę. Dobrze dobrany i regularnie stosowany krem z retinolem będzie wręcz działał jak terapia odmładzająca.

 

Koenzym Q10 – ochrona przed przedwczesnym starzeniem

Kremy odmładzające nie są przeznaczone tylko dla Pań po pięćdziesiątce. Zarówno produkcja kolagenu, jak i koenzymu Q10 w kobiecym organizmie maleje z wiekiem, a proces ten rozpoczyna się już po 20. roku życia. Dlatego ważne jest, aby dostarczać skórze te składniki na przykład właśnie w postaci kremu do twarzy. Koenzym Q10 jako składnik kremu będzie przeciwdziałał oznakom przedwczesnego starzenia i działał jako przeciwutleniacz. Pozwoli dzięki temu podtrzymać jędrność skóry i zachować młodzieńczy wygląd twarzy na dłużej.

 

Wybierając kremy do twarzy z opisanymi powyżej składnikami, zadbasz o jędrną i młodo wyglądającą cerę na lata!

 

---- artykuł sponsorowany ---


Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie