UWAGA!

Jak zrobić wrażenie na potencjalnym pracodawcy

 Jak zrobić wrażenie na potencjalnym pracodawcy

Wywarcie dobrego pierwszego wrażenia jest kluczowe w procesie rekrutacji. Możesz mieć tylko kilka minut rozmowy twarzą w twarz z potencjalnym pracodawcą, zanim zdecyduje on, czy uważasz, że nadajesz się na dane stanowisko. Oto sposoby, dzięki którym możesz zrobić wrażenie na potencjalnym pracodawcy.

Najważniejsze informacje

Wykorzystaj pierwszy kontakt z pracodawcą, by podkreślić, dlaczego jesteś najsilniejszym i najlepiej wykwalifikowanym kandydatem. Przed poważniejszymi rozmowami często przeprowadza się szybką rozmowę telefoniczną. Nie spóźniaj się na rozmowy osobiste, ubierz się odpowiednio i bądź uprzejmy dla każdego, kogo spotkasz (nie tylko dla prowadzącego rozmowę). Po rozmowie podziękuj za rozmowę www.ogloszenia24m.pl/uslugi-i-firmy/sprzedam-biznes/

 

Aplikuj na stanowiska, na które się kwalifikujesz

Firmy szybko odrzucają zgłoszenia od kandydatów, którzy nie mają odpowiednich kwalifikacji. Jeśli ubiegasz się o pracę tylko dlatego, że wydaje Ci się ona interesująca, ale nie masz żadnego doświadczenia w tej dziedzinie, to może lepiej poświęcić swój czas na naukę lub staż. Jeśli potrafisz się wysilić i dopasować swoje kwalifikacje i doświadczenie do opisywanego stanowiska, masz szansę. Listy motywacyjne dają Ci możliwość przedstawienia argumentów przemawiających za odstępstwem od wymagań dotyczących doświadczenia, ale musisz być bezpośredni i przekonujący. Wiele podań otrzymuje mniej niż 30 sekund czasu na zapoznanie się z nimi.

 

Napisz ukierunkowany list motywacyjny

Skieruj list motywacyjny, w którym przedstawisz swoje kluczowe kwalifikacje i podkreślisz dopasowanie do stanowiska, do osoby prowadzącej poszukiwania kandydatów, jeśli jest ona znana. List motywacyjny musi zawierać konkretną informację o stanowisku, na które aplikujesz. Liczy się ortografia i poprawna gramatyka. Podobnie jak odstępy między słowami na stronie, atrakcyjny wygląd ogólny i dotyk papieru (w przypadku CV papierowego). Aplikacje internetowe, które są normą, muszą być odpowiednio ukierunkowane i sformatowane. Zwracaj równie dużą uwagę na pisownię, gramatykę i wygląd.

 

Dostosuj swoje CV do stanowiska

Liczy się dostosowanie do potrzeb. Twoje CV powinno konkretnie opisywać stanowisko i wymagane umiejętności, a nie ogólnikowe sformułowania typu: "Szukam ambitnej możliwości wykorzystania swoich umiejętności u postępowego pracodawcy, który zapewni mi możliwość rozwoju". Indywidualność jest wszystkim, kiedy szukasz różnych możliwości.

 

Kieruj się swoimi mocnymi stronami

Co odróżnia Cię od 40 innych kandydatów? W swoim dostosowanym do potrzeb CV zacznij od tego, co jest najważniejsze dla stanowiska, o które się ubiegasz. Etap Twojej kariery również ma duże znaczenie dla rozmieszczenia informacji w CV. Jeśli właśnie kończysz studia, zacznij pierwszą część życiorysu od informacji o wykształceniu i stopniu naukowym ogloszenia24m

 

Przygotuj się na rozmowę telefoniczną

Pracodawcy zazwyczaj rozpoczynają proces od wstępnej rozmowy telefonicznej. Bądź przygotowany na ustalenie daty i godziny, zwykle w godzinach 8-17. Rozmowa telefoniczna zawęża listę potencjalnych pracowników. Przygotuj się na mini wywiad i oczekuj, że przedstawisz rozmówcy swoje oczekiwania dotyczące wynagrodzenia.

 

--- artykuł promocyjny ----


Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie