UWAGA!

Kolory w nowoczesnej kuchni - przegląd

 Kolory w nowoczesnej kuchni - przegląd

Wybór kolorów ścian oraz sufitów ma ogromne znaczenie - to, że kolor ma ogromny wpływ nie tylko na ogólny klimat wnętrza, ale również nasz nastrój i samopoczucie - jest po prostu naukowo potwierdzonym faktem. Z tego powodu dobrze dokładnie przemyśleć barwy, z jakich chcielibyśmy skorzystać.

Jednocześnie operowanie kolorem daje ogromne możliwości - wybór odpowiednich połączeń kolorystycznych może uczynić przestrzeń kuchni przyjazną, budzącą entuzjazm, lub prawdziwie awangardową i ekstrawagancką. W tym krótkim artykule przyjrzymy się kolorom oferowanym przez sklep Śnieżka, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę.

 

Nowocześnie, czy może przyjacielsko?

Dla fanów nowoczesnych wnętrz idealnym rozwiązaniem mogą okazać się bardzo stonowane barwy w nieco chłodnych lub zupełnie neutralnych odcieniach. W ostatnim czasie szczególnie modny jest kolor beżowy, nieustanną popularnością cieszy się również po prostu biały kolor. Przy nowoczesnych wnętrzach dobrze sprawdzą się również delikatniejsze odcienie niebieskiego.

Jeśli chcemy wnieść do naszej kuchni pozytywną energię oraz entuzjazm, warto zdecydować się na bardziej żywe i wyraziste barwy. Ściany pomalowane wyrazistą, żółtą barwą sprawią, że pomieszczenie będzie kipieć energią. Innym dynamicznym kolorem jest pomarańczowy, natomiast różowa barwa budzi bardzo pozytywne i przyjazne skojarzenia.

Dla osób ceniących sobie oryginalność i nietuzinkowość, kolorem który warto rozważyć, jest fiolet oraz czerwień. Fiolet, ze względu na rzadkie występowanie w przyrodzie, naturalnie kojarzy nam się z czymś niezwykłym, rzadkim i oryginalnym. Natomiast czerwień jest kolorem niezwykle intensywnym i mocno oddziałującym na emocje, dlatego używając go, trzeba zachować rozwagę. Sklep Śnieżka oferuje bardzo szeroki wybór różnorakich barw i odcieni, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Jeden kolor, a może wiele?

Malując kuchnię, nie musisz decydować się na wykorzystanie tylko jednej farby. Bardzo interesującym rozwiązaniem jest używanie jednego koloru w 2-3 różnych odcieniach, różniących się między sobą poziomem intensywności oraz jasności. Warto rozważyć również łączenie ze sobą różnych barw - jednak w tym przypadku najlepiej zasięgnąć porady specjalisty na temat tego, jakie kolory będą ze sobą dobrze współgrać.

Strona sklepu Śnieżka oferuje nie tylko możliwość zakupu farb, ale również szereg przydatnych artykułów oraz poradników, które ułatwią ci podjęcie decyzji i wybranie kolorów odpowiednich dla twojej kuchni. Nie bój się eksperymentować, ale jednocześnie pamiętaj, aby zachować umiar!

 

--- art. sponsorowany ---

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie