UWAGA!

Kończy Ci się OC? Sprawdź możliwości zakupu ubezpieczenia online

 Kończy Ci się OC? Sprawdź możliwości zakupu ubezpieczenia online

OC czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej to obowiązek każdej osoby posiadającej swój pojazd. Zdarza się jednak, że wraz z wygaśnięciem poprzedniej polisy właściciele zapominają o zakupie nowej, co wiąże się niestety z dotkliwymi karami finansowymi. Tymczasem ubezpieczenie OC można kupić przez Internet bez konieczności wychodzenia z domu, co jest rozwiązaniem wyjątkowo praktycznym oraz wygodnym. Jak ubezpieczyć samochód przez Internet w kilku prostych krokach i nie przepłacić? Podpowiadamy.

Ubezpieczenie samochodu przez Internet – dlaczego warto?

Przez Internet można dzisiaj załatwić wiele spraw urzędowych, zrobić zakupy, kupić bilety oraz dysponować swoimi środkami na koncie. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że coraz powszechniejszy ze względu na swoją wygodę staje się również zakup polisy OC przez Internet. Aby jednak nie przepłacić i znaleźć właściwą oraz bezpieczną ofertę, warto skorzystać z narzędzia, jakim jest kalkulator OC AC z mfind.pl.

Należy pamiętać, że zakupu polisy OC nie należy odkładać na później, ponieważ nawet jeden dzień przerwy w ciągłości ubezpieczenia może oznaczać dla właściciela pojazdu dotkliwe kary finansowe. Za ich wymierzanie odpowiedzialny jest Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, a wysokość uzależniona jest od rodzaju samochodu oraz czasu zwłoki z zakupem nowej polisy OC.

Przykładowo właściciele samochodów osobowych, którzy zapomnieli o przedłużeniu swojego ubezpieczenia OC, zmuszeni będą zapłacić karę:

- 1040 zł w przypadku, gdy przerwa w ubezpieczeniu OC wynosiła 3 dni,

- 2600 zł dla przerwy od 4 do 14 dni,

- 5200 zł dla zapominalskich, którzy nie przedłużyli OC powyżej 14 dni.

Aby uniknąć tak dotkliwych dla portfela kar, warto pilnować terminów swojego ubezpieczenia. Jeśli z jakiegoś powodu nie możemy udać się do swojego agenta ubezpieczeniowego, to warto zdecydować się na ubezpieczenie OC samochodu przez Internet. Czasy bowiem się zmieniły i żadna wymówka nie jest w stanie usprawiedliwić naszego braku aktualnego, obowiązkowego ubezpieczenia samochodu.

 

Ubezpieczenie przez Internet – OC samochodu bez wychodzenia z domu

 

Ubezpieczenie swojego samochodu dotychczas wymagało osobistej wizyty u ubezpieczyciela. Rozwój nowoczesnych technologii zrewolucjonizował jednak również rynek ubezpieczeń, a polisa OC online znalazła się w zasięgu naszej ręki bez wychodzenia z domu. Aby ją kupić, wystarczy wykonać tylko kilka łatwych kroków:

1. W celu zapoznania się z ofertami różnych firm ubezpieczeniowych warto skorzystać ze wspomnianego już na wstępie kalkulatora ofert OC i AC. Wypełnienie wymaganych pól zajmuje zaledwie kilka minut, a korzystając z tego prostego narzędzia, można wyliczyć wysokość składki, podając jedynie: 

- podstawowe dane pojazdu dotyczące marki, modelu, rocznika, ilości drzwi, rodzaju paliwa, pojemności i mocy silnika, typu nadwozia, aktualnego stanu licznika oraz niekiedy innych informacji, które bez problemu znajdziesz w dowodzie rejestracyjnym swojego samochodu,

- dane kierowcy głównego i dodatkowego – numery PESEL (niekiedy nie trzeba ich podawać, jednak trzeba się liczyć wówczas z mniejszą ilością wyświetlonych ofert, ponieważ część ubezpieczycieli sprawdza historię swoich klientów w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym),

- datę, od której potrzebne Ci przedłużenie polisy OC.

 

2. Po wypełnieniu swoich danych otrzymasz listę propozycji ubezpieczenia, wśród których wybierzesz najkorzystniejsze dla siebie ubezpieczenie OC online.

3. Po dokonaniu wyboru nie pozostaje nic innego, jak sfinalizować ubezpieczenie auta przez Internet oraz opłacić składkę za polisę.

Lata dokonywania zakupu polisy bezpośrednio u agenta ubezpieczeniowego wykształciło u wielu osób potrzebę kontaktu personalnego z doświadczoną osobą z towarzystwa ubezpieczeniowego. Jeśli więc zakup OC przez Internet sprawił Ci jakieś trudności lub potrzebujesz rozmowy z konsultantem konkretnej firmy ubezpieczeniowej, to warto skorzystać z łatwo dostępnych infolinii. Podczas rozmowy telefonicznej można zadać wszystkie nurtujące pytania oraz rozwiać wszystkie swoje wątpliwości i to bez konieczności wychodzenia z domu.

 

Polisa OC przez Internet – czy to się opłaca?

Jak się okazuje, dzięki możliwości z korzystania z internetowego kalkulatora OC i AC ze strony mfind.pl za ubezpieczenie swojego pojazdu można nie tylko nie przepłacić, ale i sporo zaoszczędzić! Warunki ubezpieczenia OC określone są przepisami prawa, dlatego bez względu na ofertę, na jaką się zdecydujemy, w pakiecie otrzymujemy zawsze te same usługi. Nie warto więc przepłacać, ponieważ często okazuje się, że realna oszczędność wynikająca z zakupu polisy przez Internet to nawet kilkaset złotych!

Podobnie jak w przypadku wizyty osobistej u agenta ubezpieczeniowego, tak i ubezpieczenie samochodu przez Internet najkorzystniej wychodzi przy jednoczesnym zakupie pakietu OC + AC, a niekiedy również NNW i assistance. Warto więc dokładnie sprawdzić wszystkie dostępne opcje, ponieważ nic nas to nie kosztuje. Wręcz przeciwnie, w skali roku możemy odczuć naprawdę dużą oszczędność.

--- artykuł promocyjny ---

 


Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie