UWAGA!

Kredyty a COVID 19

 Kredyty a COVID 19

  Epidemia koronawirusa wiele zmieniła w życiu każdego z nas. Także pod względem finansowym. Na kilka pytań nurtujących kredytobiorców odpowiada Marta Piątkowska, ekspert finansowy i właściciel Centrum Doradztwa i Mediacji MP.

- Czy w dobie pandemii banki zmieniają swoją politykę kredytową?

- Sytuacja na rynku finansowym ulega ciągłej zmianie. Banki zmieniają swoje oferty dotyczące kredytów i mocno zaostrzają kryteria przyznawania. Mimo to jestem w stanie znaleźć finansowanie, jakiego potrzebuje klient, korzystając z palety ofert wszystkich banków. Nie tylko od czasu pandemii, ale już od dawna edukuję klientów, że oferty banków są różne i najlepszy wybór uzależniony jest od wielu czynników. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji każdego klienta.

 

- Czy banki oferują kredyty z wkładem własnym 10%?

- Oczywiście, kilka banków zwiększyło wymagany wkład własny, aczkolwiek w dalszym ciągu można skorzystać z ofert banków umożliwiających wpłatę wkładu własnego na poziomie 10%.

 

- Czytamy wkoło, że osoby prowadzące działalność gospodarczą nie otrzymają już kredytu, czy to prawda?

 

- Nie, chociażby w ubiegłym tygodniu przekazałam kilku klientom wiadomość, że ich wniosek kredytowy otrzymał decyzję pozytywną, mimo że został złożony już w czasie zaostrzeń związanych z wirusem. Jest jednak prawdą, że banki mocniej przyglądają się branżom narażonym na negatywne skutki obecnej sytuacji, a niektóre z nich chwilowo wyłączają z możliwości kredytowania.

 

- Czy wakacje kredytowe mogą mieć w późniejszym terminie negatywny wpływ na naszą ocenę jako potencjalnych kredytobiorców?

- Biuro Informacji Kredytowej wydało oświadczenie, że „wakacje kredytowe” nie będą miały wpływu na ocenę scoringową (inaczej jakościową) klienta w przyszłości. Wiem już jednak, że są banki, które nie udzielą kredytu w trakcie trwania „wakacji”, ale są i takie, które już podczas ustalania warunków „wakacji” zachęcają do skorzystania z nowej oferty kredytowej.

 

- Czy warto jest skorzystać z pomocy eksperta?

- Ależ oczywiście :) Podczas jednego spotkania omawiamy cały procesu kredytowy włącznie z etapem wyceny nieruchomości (jest to bardzo istotny etap mający bardzo duży wpływ na kwotę kredytu) przy kredycie hipotecznym. Porównujemy oferty wielu banków w jednym miejscu, jednocześnie nie marnując czasu na oferty banków, które mogą klienta wcale nie dotyczyć. Jeżeli na przykład klient ma umowę na czas określony lub umowę zlecenie, to w tej chwili nie skorzysta z oferty kilku banków. Ja również odbieram wiele dokumentów od klientów z domu lub pracy, żeby usprawnić proces i dodatkowo ochronić klienta przed niepotrzebnymi wyjściami.

 

https://www.kredytelblag.pl/

https://www.facebook.com/kredytyelblag/

https://znajdzeksperta.pl/marta-piatkowska

 

--- artykuł sponsorowany ---

 


Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie