UWAGA!

Na wiosnę odmienią twój dom i ogród

 Zielistka to nie tylko roślina oczyszczająca powietrze, ale i ładna ozdoba domu - znajdziesz ją w kilku wersjach kolorystycznych
Zielistka to nie tylko roślina oczyszczająca powietrze, ale i ładna ozdoba domu - znajdziesz ją w kilku wersjach kolorystycznych fot. Michał Skroboszewski

Bez nich trudno wyobrazić sobie mieszkanie, dom i ogród. Dobrze dobrane będą nie tylko ozdobą, ale przyniosą swoim hodowcom ogromną satysfakcję. Wprowadzą miły, naturalny akcent, uspokoją nerwy, a nawet oczyszczą powietrze. O tym jakie kwiaty i sadzonki wybrać opowiada Piotr Zimiński, który od wielu lat prowadzi własne gospodarstwo ogrodnicze.

Obecnie sporo czasu spędzamy w domach, więc kwiaty i rośliny mogą dać nam zastrzyk pozytywnej energii na cały dzień. Poprawią nam nastrój, sprawią, że będziemy bardziej zrelaksowani.

- Mamy całą gamę roślin, które można hodować we wnętrzach: kaktusy, drzewka szczęścia, crassule, aloesy. Ja szczególnie polecam zielistkę. Obecnie mamy trzy nowe odmiany. Pierwsza z nich to zielistka z karbowanymi liśćmi, druga, której liście są w środku zielone a na brzegach białe oraz trzecia, równie ciekawa, o prostych, ciemnozielonych liściach - mówi Piotr Zimiński.

Zielistka również oczyści powietrze w naszym mieszkaniu. Już 30 lat temu amerykańska agencja NASA opublikowała raport, w którym wskazała rośliny najskuteczniej oczyszczające powietrze z zanieczyszczeń, w tym z lotnych związków organicznych. Wśród nich jest właśnie zielistka (chlorophytum), a także sansewieria.

- Te rośliny same z siebie bardzo dobrze oczyszczają powietrze poprzez liście. Jednakże w Niemczech zrobiono badania, które dowiodły, że jeśli posadzimy je w specjalnej donicy, gdzie korzenie wychodzą na zewnątrz, to będą one oczyszczać powietrze siedem razy wydajniej – wyjaśnia Piotr Zimiński.

  Na wiosnę odmienią twój dom i ogród
fot. MS

A co na na balkon i taras?

- Gorąco polecam bratki. Szczególnie te średniokwiatowe i drobnokwiatowe, które pięknie pachną. Troszeczkę później można zacząć sadzić bratki wielkokwiatowe czy wspaniałe bratki kaskadowe odmiany cool wave, One kwitną praktycznie przez cały sezon wiosenny oraz letni - opowiada Piotr Zimiński.

Do naszego ogrodu i na działkę pan Piotr proponuje bratki drobno i wielokwiatowe, stokrotki w pięknych kolorach: jasnego i ciemnego różu, czerwone i białe, byliny kwitnące wiosną czy floksy szydlaste.

- W hodowli naszych kwiatów, bylin i ziół stosujemy stosujemy środki biologiczne i ekologiczne, jak bakterie, grzyby i mikroorganizmy - mówi Piotr Zimiński.

Podkreślmy, że sprzedaż większości kwiatów i roślin w gospodarstwie Piotra Zimińskiego prowadzona jest na świeżym powietrzu.

- Większość roślin, które obecnie sprzedajemy jest zahartowana i znajduje się na powietrzu. Część z nich jest w szklarniach. Tu sprzedaż prowadzona jest indywidualnie, więc klient nie ma on styczności z innymi kupującymi - podkreśla Piotr Zimiński.

 

Obejrzyj kwiaty i rośliny w gospodarstwie Piotra Zimińskiego

 

Chcesz wiedzieć więcej? Szukasz bujnych i trwałych roślin? Nie wiesz, które będą najlepiej rosły w cieniu, a które w słońcu? Zajrzyj do Gospodarstwa Ogrodniczego Piotra Zimińskiego przy ul. Druskiej 15. To tam od poniedziałku do piątku w godz. 8-16, a w sobotę w godz. 8-15 dowiesz się więcej, dobierzesz najlepsze dla siebie rośliny, porozmawiasz o ich pielęgnacji. Możesz też zadzwonić pod nr 55 233 77 23.

 

--------------Art.promocyjny-------------

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie