UWAGA!

Na zakupy w maseczce i przyłbicy firmy Barwy

 arch. firmy Barwy
arch. firmy Barwy

Lokalna firma Barwy haft i nadruk stawia na innowacyjność! Standardowo zajmuje się ona dystrybucją i znakowaniem odzieży za pomocą haftu oraz nadruku. Obecnie stanęła przed zupełnie nowymi wyzwaniami. Firma produkuje wysokiej jakości maseczki oraz przyłbice ochronne, które możemy wykorzystać między innymi podczas robienia zakupów. 

Rozmawiamy z szefem firmy Barwy haft i nadruk Tomaszem Wojtaszkiem.

 

Czy kryzys związany z epidemią koronawirusa również dotknął firmę Barwy?

Tak jak wszyscy przeżywamy bardzo trudny okres. Standardowym zakresem naszej działalności była dystrybucja i znakowanie odzieży. Czasem szyliśmy torby i torebki z naszymi haftami. Obecnie ludzie nie mogą wychodzić z domu, więc i my musieliśmy przedefiniować strategię naszej firmy.

 

Co to oznacza? 

Przede wszystkim w firmie Barwy postawiliśmy na kontakt z klientem poprzez media społecznościowe. Nagrywamy filmiki, umieszczamy nowe posty, staramy utrzymać jak najbliższy kontakt z naszymi klientami. Dodatkowo rozwijamy sprzedaż z naszej platformy sklepu www.barwysklep.pl także na terenie Elbląga. Nastawiając się na klienta lokalnego oferujemy dostawy do paczkomatów lub kurierem już za 12 zł. Przy zakupach powyżej 75 zł dostawy są gratis. Okazuje się, że taki sposób dostarczenia klientowi towaru w obecnym okresie jest atrakcyjny również dla społeczności lokalnej.

 

Wasza innowacyjność nie polega jedynie na zmianie sposobu dostaw?

Oczywiście, że nie. Jej najważniejszą częścią są nowe produkty jakie obecnie oferujemy naszym klientom.

 

Zapewne jak wiele obecnie osób szyjecie maseczki?

Tak. Maseczki są teraz najbardziej potrzebnym produktem, jednak nie tylko. Co prawda wiele firm szyje, ale w firmie Barwy jak zawsze postawiliśmy na jakość. W fazie projektu wzięliśmy pod uwagę wytyczne konsultanta krajowego w dziedzinie chorób zakaźnych. Dzięki temu nasze maseczki naprawdę działają. Na naszej stronie na Facebooku zamieściliśmy prezentację tego produktu, jak również test, jakim poddaliśmy maseczki. Zapraszam, bo robi to wrażenie.

 

Rozumiem, że maseczki to nie jedyna innowacja produktowa?

Zaprojektowałem i wdrożyłem do produkcji także przyłbicę ochronną na bazie tkaniny bawełnianej.

 

Jaka jest jej zasada działania?

Jest ona taka sama, jak w plastikowych przyłbicach wykorzystywanych przez służbę zdrowia. Jednak w nich przeszkadzał mi plastik wokół głowy. Korzystając z nich nie czułem komfortu przy dłuższym czasie użytkowania, dlatego wprowadziłem usprawnienia. Zastąpiłem plastikowy otok wokół głowy otokiem z materiału trójwarstwowego. Po zewnętrznej stronie otoku użyłem grubej bawełny, która nadaje sztywność. Wewnątrz jest cienka gąbka, a od strony ciała warstwa bawełny typu frotte. Z tyłu głowy jest oczywiście pasek z klipsem regulującym obwód. Dzięki sztywności i miękkości otoku noszenie przyłbicy ochronnej firmy Barwy jest bardzo komfortowe. Przednią taflę PVC zamocowałem po obu stronach metalowymi klipsami, które jednocześnie stanowią element wentylacyjny przy skroniach. Całość pozwala na ochronę przodu i boków twarzy, a w połączeniu z maseczką jest bardzo dobrym zabezpieczeniem. 

 

Czy w takich przyłbicach możemy iść na zakupy?

Ależ oczywiście, właśnie w tym celu je produkujemy. Chodzi się w niej tak, jak w zwykłej czapeczce. Testowałem prototypy właśnie na zakupach. Podobnie jak mój najnowszy pomysł, który wdrażamy czyli maseczka kominowa .

 

Czy jest to coś dla kominiarzy?

  arch. firmy Barwy
arch. firmy Barwy

Może też być wykorzystywana przez kominiarzy, choć przeznaczenie jest takie samo, jak zwykłej maseczki ochronnej. Ten produkt jest skierowany do osób, którym standardowe maseczki nie wystarczają i poszukują czegoś innego. Wykorzystaliśmy chustę o modelu kominowym i wszywamy w nie elementy filtrujące. Dzięki temu otrzymaliśmy z chusty kominowej bardzo praktyczną maseczkę, która nie tylko chroni, ale też urozmaica. Materiał chusty jest elastyczny, więc maseczka dobrze przylega do twarzy. Tkanina chusty jest cienka, ale mocnego splotu, więc nie powoduje dyskomfortu przegrzania. W firmie Barwy od lat pracujemy na tkaninach i teraz ta wiedza i doświadczenie jest nam bardzo pomocne w tworzeniu produktów ułatwiających życie.

 

Gdzie można dowiedzieć się więcej na temat tych produktów?

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę:

na Facebooku

Produkty można kupić w naszym sklepie internetowym:

www.barwysklep.pl

Dodatkowych informacji udzielamy także mailowo:

biuro@barwy.net.pl

Informacje o firmie:

www.barwy.net.pl

 

 

 

--- artykuł promocyjny ---

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie