UWAGA!

Płytki dekoracyjne - jak wykorzystać dekory do stworzenia wyjątkowych przestrzeni

 Płytki o kształcie heksagonów ze złoconym wzorem możemy dowolnie komponować i mieszać z gładkimi elementami z tej samej kolekcji.
Płytki o kształcie heksagonów ze złoconym wzorem możemy dowolnie komponować i mieszać z gładkimi elementami z tej samej kolekcji. Fot. Synage

Dekory to ceramiczne lub szklane płytki do aranżacji wyjątkowych przestrzeni. Wzorzyste powierzchnie, struktury, połyskujące mozaiki lub kilkuelementowe obrazy ścienne podkreślają charakter aranżacji w niemal każdym stylu, od klasycznego po nowoczesny. Pasują do wielu pomieszczeń: dekory kuchenne ożywią przestrzeń nad blatem w kuchni, płytki na ścianę do salonu doskonale sprawdzą się na ścianie telewizyjnej, w przedpokoju, lub do podkreślenia kącika jadanego ze stołem.  

Heksagony

Najmodniejszy kształt płytek ostatnich sezonów nawiązuje do formy plastra miodu. Płytki dekoracyjne heksagonalne doskonale ożywią aranżacje łazienek, kuchni czy salonów. Nie musimy się ograniczać – heksagony dostępne są w wariantach ściennych, posadzkowych i uniwersalnych. Możemy stworzyć z nimi oryginalne połączenia na różnych powierzchniach. Doświadczony wykonawca połączy je z płytkami w innym kształcie, a nawet z innym materiałem, np. panelami lub klepkami podłogowymi. To ciekawe rozwiązanie, stosowane w nowoczesnych aneksach kuchennych otwartych na salon. Heksagonalne płytki podłogowe wprowadzą do aranżacji dynamiczną geometrię.


       Płytki strukturalne

To wyjątkowe płytki dekoracyjne na ścianę. Odpowiednio podświetlone dodadzą głębi nawet małym wnętrzom. Płytki łazienkowe strukturalne sprawdzą się w niewielkich przestrzeniach – prosta, monochromatyczna aranżacja nie będzie nudna, jeśli dodamy do niej trójwymiarowy dekor. Jasne, połyskujące struktury odbijają światło i dodają aranżacji luksusowego charakteru. Zwróćmy uwagę na parametry techniczne płytek. Dekoracje ścienne powinny być łatwe w utrzymaniu w czystości i odporne na ścieranie. Dobrze, jeśli mają rektyfikowane brzegi - wtedy płytki układamy z minimalną fugą, a wzór zachowuje najlepiej dopasowany kształt.

Jakie płytki dekor są modne? Popularne są wzory 3d z motywami geometrycznymi: linie, heksagony, romby, trójkąty. Ciekawie wyglądają również tłoczone motywy delikatnych koronek i kwiatów – świetnie odnajdą się w łazienkach i kuchniach o ciepłym, rustykalnym charakterze.


       Listwy dekoracyjne

Dekoracje ścienne to również eleganckie listwy – ceramiczne, szklane lub metalowe. Są trwałe i Wielu producentów oferuje takie elementy w obrębie jednej kolekcji. Listwy dekoracyjne możemy stosować w poziomie lub w pionie, do podkreślenia wybranych fragmentów aranżacji. Długość listew metalowych dobierzmy w sposób korespondujący z długością boku płytki, przy której go umieścimy. To pozwoli zachować estetyczny i spójny wygląd naszych ścian.


       Jak układać?

  Przykładowy plan rozmieszczenia płytek bazowych i dekoru w kolekcji Domino Selvo – dwuelementowy obraz Jungle z powtarzalnym wzorem znajdzie się na ścianie z kabiną prysznicową o szerokości 90 cm w małej łazience
Przykładowy plan rozmieszczenia płytek bazowych i dekoru w kolekcji Domino Selvo – dwuelementowy obraz Jungle z powtarzalnym wzorem znajdzie się na ścianie z kabiną prysznicową o szerokości 90 cm w małej łazience

Ułożenie płytek dekoracyjnych warto sprawdzić przed przyklejeniem na ścianie. Nieregularne wzory lub kilkuelementowe obrazy ścienne możemy dopasować do siebie „na sucho”, następnie ułożyć starannie na ścianie lub posadzce w takiej samej kolejności. Możemy sobie pomóc prostym rysunkiem technicznym - zwymiarowane linie pomogą dokładnie określić położenie obrazu lub listwy dekoracyjnej na ścianie, dzięki czemu efekt prac będzie zawsze zadowalający. 


       Jak wykonać taki rysunek? Zmierzmy szerokość i wysokość wybranej ściany oraz rozmiary znajdujących się przy niej sprzętów, aby zachować maksymalną estetykę wzoru i zaplanować przycięcia płytek.


       Artykuł przygotowany we współpracy z sklepem i portalem wnętrzarskim Domni, oferującym płytki dekoracyjne pierwszego gatunku najlepszych polskich i zagranicznych producentów.

Bogatą ofertę wyjątkowych produktów poznasz na: https://domni.pl/sklep/plytki/plytki-dekoracyjne

 

--- artykuł promocyjny ---

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie