UWAGA!

Powiat Elbląski laureatem Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów

 Powiat Elbląski laureatem Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów

Związek Powiatów Polskich ogłosił zwycięzców Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów. W kategorii powiatów do 60 tysięcy mieszkańców POWIAT ELBLĄSKI zajął V miejsce za 2020 rok i tym samym otrzymał tytuł laureata.

Eksperci ZPP oceniając Samorządy, wydają opinię na podstawie 63 kryteriów określonych w 10 grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne.

Pozycja w Rankingu uzależniona jest od faktycznie podjętych, zrealizowanych i kontynuowanych przedsięwzięć, które są aktualizowane na bieżąco przez ekspertów w trybie online przez cały rok. Powiat Elbląski w tym konkursie bierze udział już od 2003 roku. W pierwszej dziesiątce najlepszych powiatów w kraju utrzymuje się nieprzerwanie od 2012 roku.

Starosta Elbląski Maciej Romanowski składa obecnym i były radnym Rady Powiatu w Elblągu, członkom Zarządu Powiatu w Elblągu oraz pracownikom Starostwa Powiatowego w Elblągu i jednostek organizacyjnych powiatu elbląskiego serdeczne podziękowania i życzenia dalszej owocnej współpracy. Wejście do pierwszej dziesiątki rankingu ZPP to już wielkie osiągnięcie, ale utrzymywanie się w niej nieprzerwanie przez 9 lat zasługuje na szczególne podkreślenie i stosowne podziękowania.

Powiat Elbląski 

 

 

---- artykuł promocyjny ----


Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie