UWAGA!

Recenzja Platformy Handlowej Monfex: Wygodny Handel Kryptowalutami czy Kolejne Oszustwo?

 Recenzja Platformy Handlowej Monfex: Wygodny Handel Kryptowalutami czy Kolejne Oszustwo?

W prasie, w telewizji, w internecie coraz głośniej o krypto-walutach, bitcoinach, wirtualnych środkach pieniężnych, strategiach, analizach rynkowych oraz innych pojęciach, które są nie do końca jasne i zrozumiałe. Wiele się mówi o osiąganiu sporych zysków na giełdach oraz stronach, w których właśnie operuje się takich wirtualnymi pieniędzmi. Dlatego też, sama postanowiłam to sprawdzić, odwiedzając jedną z platform, która pewnym krokiem opanowuje polski rynek. Mowa tu o platformie handlowej Monfex, która zaistniała w Stanach Zjednoczonych w 2018 roku, a która posiada coraz większą rzeszę fanów również tu w Polsce.

Przeglądając informacje na jej temat można spotkać się z bardzo różnorodnymi opiniami, które nie do końca odzwierciedlają stan faktyczny. Opinie o platformie Monfex bywają czasami tak krzywdzące, że osoby, które nie weszły nawet na tą stronę mogą się zniechęcić po przeczytaniu takich informacji. Dlatego też, warto samodzielnie sprawdzić co to za platforma oraz choć w części dowiedzieć się jak ona działa. Nie jest to bowiem giełda w takim rozumieniu, jak myśli większość Polaków. Poniżej opisuję moje wrażenia o stronie oraz to, czy rzeczywiście można dzięki niej uzyskać jakieś zyski. 

 

Recenzja platformy handlowej Monfex

Monfex, jak wspomniano wyżej nie jest typową giełdą. To platforma, na której inwestuje się w oprócz  krypto-waluty - "wirtualne pieniądze" czyli np. bitcoiny.

Jak osiąga się zyski? Transakcje polegają na robieniu zakładów przez użytkowników, którzy szacują w nich jaką cenę osiągną krypto-waluty. Korzystamy z lewara, czyli inwestujemy tylko część naszych funduszy, które zasilają nasze konto - drugą część otrzymujemy tak jakby od pośrednika.

Nie jest ona widoczna na naszym koncie i faktycznie nie zasila ona naszego salda. Na każdym koncie klienta widoczna jest aktualna (na bieżąco aktualizowana bowiem) analiza rynku, która stanowi swoistą wskazówkę dla użytkowników jakie zakłady mogą być korzystne, a jakie nie.

Dodatkowo, uczestnicy mogą znaleźć przewodnik, który krok po kroku objaśnia jak korzystać z serwisu, jak dokonywać transakcji, jak dokonać wpłat oraz wypłat. To duże ułatwienie i pomoc szczególnie dla tych, którzy nigdy nie mieli do czynienia z giełdami. 

 

Zyski i straty 

Platforma Monfex jasno i konkretnie wskazuje, iż odpowiednia strategia i umiejętność dokonywania dobrych transakcji prowadzi do zysków, natomiast szybkie i nieprzemyślane działania mogą prowadzić do strat. Właściciele strony dlatego też, rzetelnie informują swoich użytkowników, by bardzo rozsądnie podchodzili zarówno do wpłat, inwestowania, transakcji, jak i strategii.

Platforma Monfex zdecydowanie skierowana jest do osób rozważnych oraz takich, które posiadają już pewną wiedzę na ten temat. Nie oznacza to jednak, że laicy w tej dziedzinie nie mają co tu szukać. Tak jak ja, chcąc dowiedzieć się czegoś więcej o platformie o której w ostatnim czasie głośno - bardzo dokładnie przeanalizowałam jej stronę, zapoznałam się z funkcjami oraz stworzyłam konto, które umożliwiło mi rozpoczęcie swojej przygody z platformą.

Wadą platformy jest próg wpłaty 250$ (około 1000 złotych) w przypadku handlu walutami i akcjami. Kryptowalutami można handlować wpłacając nawet od 1 dolara (4 zł).

Wpłaty na swoje indywidualne konto w serwisie mogę dokonać w bardzo bezpieczny sposób - przy pomocy karty Visa lub Mastercard. Moje środki pieniężne zostaną zamienione na krypto-waluty i to nimi będę operować w serwisie. Moje zyski również będą w tej formie. Jednak, gdy będę chciała je wypłacić - na moje konto zostanie przelana gotówka (równowartość w złotówkach krypto-walut).

 

 

Pierwsze wejście

Każda recenzja platformy handlowej Monfex ogromną wagę przykłada do samej strony, która rzeczywiście jest bardzo prosta i czytelna w obsłudze. Tak naprawdę wszystkie kroki są w niej intuicyjne.

Dużym plusem jest to, że można zapoznać się z przewodnikiem, który krok po kroku opisze nam co powinniśmy zrobić, by rozpocząć swoje transakcje. Jednym z naszych obowiązków, które nakłada na nas serwis jest rejestracja na stronie. Co ciekawe, serwis chce tylko i wyłącznie podstawowe dane, które standardowo potrzebne są do rejestracji.

Są to między innymi: imię, nazwisko, numer telefonu czy adres e-mail. Na tym etapie nie trzeba podawać ani numeru karty, ani numeru konta ani jakichkolwiek innych naszych osobistych danych. Po dokonaniu rejestracji stajemy się już pełnoprawnymi użytkownikami platformy i śmiało możemy zacząć działać. 

 

Logowanie

Każde wejście na serwis wymaga więc podania loginu i hasła, które zapisujemy przy rejestracji. To działanie zapobiega innym wejścia na nasze konta. Nadal jednak jesteśmy w serwisie anonimowi i nikt nie widzi naszych danych ani jakichkolwiek informacji o nas. Stając się już właścicielami konta - posiadamy swój panel, na którym widzimy między innymi takie informacje jak saldo naszego konta (tu pojawiają się wpłaty, zyski i straty), aktualne transakcje, transakcje, w których nie bierzemy udział oraz ogólna analiza rynku.

Dzięki temu możemy zastanowić się, w co chcemy potocznie mówiąc "wejść", co ma szansę na osiągnięcie zysków oraz co przyniesie najprawdopodobniej straty. Taka analiza jest niezwykle przydatna zarówno dla tych początkujących osób, jak i stałych wyjadaczy. Następnie możemy rozpocząć korzystanie z dźwigni.

Dla wielu osób jest to najtrudniejsza część na początek, gdyż nie wiele z nich ją rozumie. Jak się bowiem okazuje, im lepiej wczytamy się w przewodnik, tym wszystko wydaje się prostsze i łatwiejsze. Teraz nadszedł krok, gdy muszę wybrać ile kontraktów chcę kupić oraz za jaką cenę. Teraz zostaje mi typowo logiczne i strategiczne myślenie. Jest to moment kiedy dokładnie powinnam zastanowić się jakie mam szanse osiągnąć zysk oraz gdzie najlepiej dokonać zakładu z innym użytkownikiem oraz jakie ceny wskazać. 

 

Prowizje

Co ciekawe, Monfex jest platformą, która nie pobiera prowizji za transakcje. Jest to zupełna nowość, gdyż generalnie każda giełda właśnie właśnie zarabia na tego typu prowizjach. Prowizje te bowiem nie są małe - zazwyczaj jest to nawet kilka procent od danej transakcji. Dodatkowo, za uczestnictwo w serwisie również nie pobierane są opłaty. To samo dotyczy zysków. Dużym udogodnieniem jest także fakt, iż w każdej chwili można zakończyć umowę - umowy są krótkoterminowe i mają ramy czasowe, co także jest ogromnym udogodnieniem dla wszystkich użytkowników. Zrezygnowanie i wycofanie się z światowym giełd wcale nie jest taką prostą sprawą.

 

Jakimi krypto-walutami operuje? 

Jak wspomniano wyżej, platforma Monfex operuje krypto-walutami, które są w ostatnim czasie bardzo popularnym środkiem. Mają zastąpić pieniądze, są bezpieczne oraz łatwo je obsługiwać. W związku z tym, iż na Monfex można obracać prawie 12 krypto-walutami - osoby, które posiadają najbardziej sprawdzony do nich środek wirtualny mogą spokojnie nim zarządzać.

Monfex obsługuje bowiem między innymi:  Bitcoiny (BTC), Bitcoin Cash (BCH), DASH (DASH), EOS (EOS), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC), Monero (XMR), NEO (NEO), Omise GO (OMG), Ripple (XRP) oraz Z Cash (ZEC). Każda z nich odpowiada określonej wartości pieniężnej. 

 

Co o Monfex myślą inni: Opinie internautów

Co ciekawe, mimo tak krótkiego istnienia serwisu, w internecie można znaleźć dość dużo opinii na temat platformy. Czy wszystkie pochodzą od jej użytkowników?

Ciężko to zweryfikować, gdyż na samej stronie nie ma działu "opinie użytkowników". Niektóre jak najbardziej mogą pochodzić od osób, które uczestniczyły w platformie, inne mogą pochodzić od konkurencji, która nie jest zadowolona z takiego szybkiego rozwoju serwisu oraz z zainteresowania jakie wywołuje on u wielu osób.

Opinie o Monfex często zarzucają, iż w serwisie brakuje informacji o właścicielach platformy oraz szczegółowych danych jej siedziby. Należy pamiętać, iż stron wywodzi się z rynku amerykańskiego i tam istnieją zupełnie inne przepisy niż w Polsce. 

Mimo braku wielu informacji o firmie, Monfex jest certyfikowaną platformą. Przeglądając opinie w internecie, chciałam sprawdzić jak rzetelne są te strony z opiniami i recenzjami.

Trustpilot jest prawdopodobnie najbardziej znaną stroną z opiniami o różnych firmach, stronach, produktach i aplikacjach. W języku angielskim i polskim istnieje kilkadziesiąt opinii o platformie Monfex od różnych ludzi ze średnią 4,1/5. Widocznie, dwóch użytkowników nie do końca zrozumiało jak działa ta platforma i w ogóle jak działają platformy handlowe. 

Na stronie ForexRev jest bardzo mało informacji o stronie, oprócz tego, że jest oszustwem. Nie znalazłam żadnych konkretnych dowodów. Dwie opinie 1/10 też nie były zbytnio reprezentatywne. Zwłaszcza gdy sama korzystałam z platformy i wiem, je jest inaczej. Chciałam dodać swoją  opinię 4,5/5 ale po 2 miesiącach ona nie została opublikowana. Możliwe jest, że ta strona wspiera jednego brokera/platformę handlową. 

Bino24 ma dość dobrą recenzję od strony osób, które ciągle handlują kryptowalutami (nie jak ja), ale wygląda, że została ona napisana na podstawie prezentacji albo ogólnych informacji. Prawdopodobnie, osoba, która napisała recenzję sama nie korzystała z platformy.

 

Subiektywna ocena serwisu 

Tworząc konto na platformie można zauważyć, iż cała procedura jest bardzo uproszczona, tak, by nawet osoby, które nie do końca znają się na komputerze - spokojnie sobie z tym poradziły. To samo dotyczy zalogowania do indywidualnego konta użytkownika, w którym już niezwykle czytelne i jasne są wszystkie informacje.

Nawet nie korzystając z przewodnika, który krok po kroku poprowadzi nas po wszystkich funkcjach można dobrze zapoznać się z procedurami oraz z miejscem, gdzie rozpoczynają się nasze transakcje. Następnie, na duży plus jest zwięzłość informacji oraz wszelkie analizy, które są czytelne. Nie ma tu wielkich wykresów, skrótów oraz skomplikowanych tabel, z których ciężko coś odczytać. Dokładnie widać jakie są aktualne transakcje, co na chwilę obecną przynosi zysk, oraz co wykazuje straty.

Jakie my umowy zawarliśmy. Dodatkowo, nie można mówić o jakichkolwiek ukrytych funkcjach lub oszustwach ze strony serwisu. Wszystko jest jasne i czytelne i tak naprawdę sam użytkownik decyduje o swoich poczynaniach oraz o tym w co i ile inwestuje. Serwis jest wiarygodny i bezpieczny. Wpłaty dokonujemy za pomocą karty płatniczej, ponadto wybieramy krypto-waluty z których korzystamy w serwisie oraz w przypadku zysków - wypłaty dokonywane są na nasze konto w ciągu 48 godzin.

Dobrym posunięciem serwisu jest zwalczanie oszustw oraz kradzieży kont. W sytuacji, gdy widzimy, iż z naszego konta zniknęły pieniądze można anulować wypłatę oraz szybko zgłosić zaistniałą sytuację pracownikom serwisu. Mimo, iż jak wspomniano wyżej, nie ma kontaktu do właścicieli firmy - to na górze strony widnieje brytyjski numer telefony, pod który należy dzwonić w przypadku jakichkolwiek problemów lub w celu uzyskania informacji. Co ważne, na pierwszej stronie jest na dole zawarta informacja, iż pracownicy serwisu pracują przez 365 dni w roku przez 7 dni w tygodniu (Helpful - Take advantage of our friendly experienced support team 24/7, 365). Dodatkowo, istnieje zakładka "FAQ", w której to również zamieszczono najczęstsze pytania wraz z odpowiedziami, które nurtują użytkowników. Warto najpierw w tej części szukać odpowiedzi na nurtujące nas kwestie. Ponadto, w sieci istnieje też wiele darmowych kursów, które także wiele objaśniają.

---artykuł promocyjny---

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie