UWAGA!

Szkoła z pasją

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu to miejsce, w którym edukacja idzie w parze z pasją, a obcowanie z kulturą i sztuką staje się nieodłączną częścią życia. Nauka w naszej szkole rozwija wyobraźnię i wrażliwość na piękno. Edukacja artystyczna w niezawodny sposób wspiera naukę języków, przedmiotów ścisłych, wspomaga pamięć i koncentrację, wytrwałość w dążeniu do celu, a także uczy, jak radzić sobie ze stresem i tremą.

Elbląska szkoła muzyczna oferuje naukę gry na fortepianie, skrzypcach, altówce, wiolonczeli, kontrabasie, gitarze, flecie, oboju, klarnecie, saksofonie, fagocie, waltorni, trąbce, puzonie, perkusji, a także edukację w klasie rytmiki i śpiewu klasycznego. Muzyczna podróż rozpoczyna się wraz z pierwszym dzwonkiem. Nasi uczniowie stają na scenie już kilka miesięcy po rozpoczęciu nauki gry na instrumencie, a w kolejnych latach koncertują w zespołach kameralnych, orkiestrze, chórze oraz jako soliści. Te wyjątkowe doświadczenia w przyszłości przyniosą im mnóstwo korzyści, bez względu na to, czy zostaną profesjonalnymi muzykami, czy podążą inną ścieżką zawodową. Wysoki poziom nauczania oraz kameralne klasy pozwalają zapewnić komfort w przygotowaniu zarówno do matury, jak i dyplomów artystycznych.

 

Nasza szkoła to placówka XXI wieku - świetnie wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna oraz nowoczesne zaplecze. Uczniowie uczestniczą w zajęciach prowadzonych nowoczesnymi metodami oraz korzystają z atrakcyjnych środków dydaktycznych, takich jak Ozoboty czy klocki Lego. Najmłodsi uczniowie po lekcjach mogą przebywać w szkolnej świetlicy, gdzie nauczyciele organizują im zajęcia plastyczne, sportowe i ruchowe z użyciem dywanu interaktywnego. To właśnie ze świetlicy są odbierani przez swoich nauczycieli na lekcje instrumentu. Plan lekcji łączy ze sobą zajęcia ogólne i muzyczne w taki sposób, by nauka była jednolita, ale także urozmaicona. Atutem naszej szkoły jest stołówka, gdzie każdy uczeń może zjeść pyszny dwudaniowy obiad w przystępnej cenie. Dodatkowo szkoła posiada własny internat dla uczniów spoza Elbląga.

 

 

Nasza szkoła jest BEZPŁATNA. Zapraszamy chętnych do nauki w trybie dziennym oraz popołudniowym.

 

Drzwi otwarte już 2 kwietnia 2022 roku od godziny 11.00.

 

OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA to 8-letnia podstawowa szkoła muzyczna z przedmiotami ogólnokształcącymi.

 

OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA to 4-letnia ponadpodstawowa szkoła muzyczna z przedmiotami ogólnokształcącymi.

 

SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA to 4-letnia podstawowa szkoła muzyczna bez przedmiotów ogólnokształcących, przeznaczona dla kandydatów w wieku 9-16 lat. Zajęcia prowadzone są popołudniami 2-3 razy w tygodniu. Uczniowie pozostają w swoich dotychczasowych szkołach.

 

SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA to 6-letnia szkoła w systemie zajęć popołudniowych dla uczniów w wieku 13-23 lat. Zajęcia odbywają się 2-3 razy w tygodniu. Uczniowie pozostają w swoich dotychczasowych szkołach ogólnokształcących.

 

Rekrutacja do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej trwa do 30 kwietnia 2022r., natomiast do Szkoły Muzycznej (popołudniowej) – do 30 maja 2022 r.

 

Zapraszamy!


       Ul. Traugutta 91 82-300 Elbląg
       tel. 55 6114040
       e-mail: sekretariat@elmuzyka.edu.pl
       www: www.elmuzyka.edu.pl/
       Facebook: zpsm.elblag

 

--- artykuł promocyjny ---


Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie