UWAGA!

Z jakich elementów składa się wyposażenie myśliwego?

 Tsuguliev / Shutterstock.com
Tsuguliev / Shutterstock.com

Myślistwo jest interesującym hobby i sposobem na spędzanie czasu wolnego. Trzeba jednak mieć na uwadze, że ten typ aktywności wiąże się z koniecznością skompletowania dosyć pokaźnego ekwipunku. Wbrew pozorom akcesoria myśliwego to zdecydowanie więcej niż broń. W niniejszym artykule przedstawiamy kilka ciekawych produktów jakie powinny się znaleźć w wyposażeniu myśliwego.

Podstawowe wyposażenie myśliwego

Mówiąc o wyposażeniu myśliwego poza bronią warto w szczególności zwrócić uwagę na komfortową odzież. Dobrze zaopatrzyć się w bieliznę termoaktywną, spodnie moro z funkcjonalnymi kieszeniami, ciepłą kurtkę wykonana tak aby nie powodowała przegrzania, nakrycie głowy, porządne buty gwarantujące komfort podczas długich wędrówek w trudnym terenie oraz rękawice umożliwiające bezpieczne trzymanie broni w chłodne dni.

Gdy już mamy skompletowaną odzież na myśliwską wyprawę warto zwrócić uwagę na akcesoria. Tutaj znaczącą rolę spełniają lornetki myśliwskie. Na rynku akcesoriów myśliwskich jest wyjątkowo duży wybór lornetek. Wybierając lornetkę warto zwrócić uwagę na średnicę obiektywu oraz przybliżenie. Pozostałe akcesoria to między innymi nóż myśliwski, plecak myśliwski, pas na amunicje oraz pokrowiec na broń.

Ponadto, warto wspomnieć o różnorodnym wyposażeniu kempingowym (naczynia kempingowe, namioty, śpiwory itd.), które często jest wykorzystywane podczas myśliwskich wypraw.

 

Nowoczesne wyposażenie myśliwego

Współczesny myśliwy może oczywiście może się obyć bez technologii. Jednak trzeba przyznać, że niektóre nowoczesne akcesoria dla myśliwych są wyjątkowo interesujące. Dobrym przykładem są fotopułapki, które służą myśliwym do obserwacji zwierzyny na zasadzie wykrycia ruchu. Ponadto urządzenia tego typu robią zdjęcia, nagrywają video, rejestrują datę, temperaturę oraz fazę księżyca.

Innym przykładem nowoczesnego sprzętu wykorzystywanego przez myśliwych jest termowizor, który pomaga wychwycić gorące punkty w przestrzeni i tym samym namierzyć zwierzynę.

Akcesoria myśliwskie mogą całkiem sporo kosztować, dlatego warto mieć na uwadze, że większość sklepów myśliwskich oferuje regularne promocje oraz kody zniżkowe. Dlatego szukając okazji da się znaleźć sprzęt myśliwski wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie.

-- artykuł sponsorowany --

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie