UWAGA!

Zakup subwoofera - na co zwrócić uwagę?

 Zakup subwoofera - na co zwrócić uwagę?

Za pomocą odpowiedniego sprzętu elektronicznego możliwe staje się stworzenie domowej przestrzeni kinowej. Będzie można spędzać przyjemnie każdy wieczór w swoim domowym zaciszu. Warto wyposażyć się w subwoofer, który zapewni świetne efekty specjalne pozwalające wczuć się w akcję i czerpać mnóstwo radości z oglądania różnych produkcji. Jest to specjalny głośnik, który przetwarza dźwięki o niskiej częstotliwości. Pojawia się jednak pytanie, jaki subwoofer kupić. Wybór jest obecnie ogromny, poszczególne modele różnią się od siebie pod wieloma względami.

 

Jak wybrać subwoofer, aby móc doświadczać wysokiej jakości efektów dźwiękowych?

 

Sposobem na uzyskanie świetnego brzmienia niskich tonów i nadania dźwiękom przyjemnej głębi jest wyposażenie domowego kina w subwoofer. Dodatkowy głośnik może wiele zmienić, pomoże przekształcić zwykłe pomieszczenie w domową salę kinową. Do wyboru są subwoofery zarówno aktywne, jak i pasywne. Te pierwsze mają już wbudowany wzmacniacz o odpowiednich ustawieniach. Z kolei modele pasywne wymagają zastosowania dodatkowego urządzenia wzmacniającego. Kolejną kwestią jest to, że subwoofer może być otwarty lub zamknięty. Zaletą otwartej konstrukcji są kompaktowe wymiary i głęboki bas. Z kolei głośnik zamknięty pozwala uzyskać dźwięki bardziej precyzyjne i kontrolowane. Sprawdzi się idealnie podczas oglądania filmów i słuchania muzyki przez kino domowe.

 

Istotne jest również zwrócenie uwagi na moc subwoofera. Decyduje ona o tym, jak głośno gra urządzenie. Zamiast wybierać jeden głośnik o dużej mocy, zdecydowanie lepiej sprawdzą się dwa mniejsze subwoofery. Zapewnią równomierne rozłożenie dźwięków w całym pomieszczeniu. Ich zakup nie musi wiązać się z wysokimi kosztami. Wystarczy znaleźć na stronie rabatio.com rozmaite kody rabatowe RTV Euro AGD. Pozwalają one na uzyskanie niemałych oszczędności. Przy wybieraniu urządzenia należy mieć na uwadze również kierunek emisji dźwięku. Modele downfire kierują dźwięki ku podłodze, dzięki czemu niskie tony są równomiernie rozprowadzane po całym pomieszczeniu. Z kolei subwoofery frontfire wygrywają dźwięki w kierunku ustawienia wybranego przez użytkownika.

Materiał 128789

Najnowsze artykuły w dziale Strefa biznesu

Artykuły powiązane tematycznie