UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Studniówka w starym stylu

Główny hol w niczym nie przypominał tego, co uczniowie "Mechanika" widują przez cały rok. Tym razem reprezentacyjny hol Zespołu Szkół Mechanicznych przypominał raczej salę balową. Taką, jaką wymarzyli sobie tegoroczni maturzyści z tej szkoły. Zobacz film oraz zdjęcia. 

Niemal wszystkie szkoły organizują studniówki swoich maturzystów gdzieś na zewnątrz, poza terenem szkoły. A jeżeli ktoś chciałby mieć bal studniówkowy „w starym stylu” to powinien wybrać Technikum Mechaniczne. Tam o wyjściu poza teren szkoły nie myślą.
       Jesteśmy jedyną szkołą, która ma studniówkę w swoim budynku. Dla nas to wyróżnienie - mówiła Monika Olender, jedna z maturzystek ZSM – u
       - To dla nas lepiej – dodał Maciej Markowski, także tegoroczny maturzysta z „Mechanika”.
       Studniówka w szkole to także trochę pracy dla uczniów. Tu nie przychodzi się „na gotowe”, tu trzeba trochę popracować, żeby też szkołę przygotować do najważniejszego balu jej maturzystów.
       - Większością prac zajęła się firma zewnętrzna, ale my musieliśmy zrobić takie „drobiazgi”, jak np. wyniesienie ławek – wyjaśnia Filip Gołębiewski.
       A kiedy już wszystko było gotowe, sukienki, fryzury i makijaż w najlepszym porządku, garnitury „jak spod igły” można było rozpocząć zabawę.
       - Jest czas pracy i jest czas zabawy. Dziś w naszej pracy mamy przerwę – Mariusz Bachanek, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych zaprosił uczniów do zabawy.
       Każda studniówka musi zacząć się polonezem. I na „chodzonego” w wykonaniu uczniów „Mechanika” należy zwrócić uwagę. Nie jest do końca jasne czy stosunkowo mały parkiet do tańca wymusił taką choreografię. Ale była wspaniała. Jak się okazuje poloneza nie trzeba tańczyć „tak jak wszyscy” chodząc obok siebie zasadniczo w jednym kierunku. Maturzyści z „Mechanika” pokazali niecodzienny układ poloneza. I jeżeli tak niesztampowo będą podchodzić do rozwiązywania problemów, to można im wróżyć dużą karierę.
       - Próby do poloneza zaczęły się na początku listopada. Każdy, kto się zgłosił został tego tańca „nauczony” - Monika Olender uchyliła rąbka tajemnicy przygotowań.
       I trzeba przyznać nie było nikogo, kto by się nie nauczył. W rytm chodzonego zaprezentowała się cała szkoła.
       A później... Później poleciał hit, którego żaden maturzysta, w ten sobotni wieczór,  nie chciałby brać do siebie czyli „Matura” Czerwonych Gitar. Do nauki maturzyści wrócą za dwa tygodnie – po rozpoczynających się właśnie feriach szkolnych.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

 • Co roku do Polski jest importowany milion samochodów osobowych, 500 tys. używanych i 500 tys. nówka blaszka nie śmigana. Fakt ten dowodzi że kształcenie techniczne w Polsce na poziomie średnich szkół technicznych i wyższych uczelni technicznych to jakaś kosztowna, niepotrzebna społecznie abstrakcja którą należy zamienić na naukę obsługi zmywaka, naukę prostych prac budowlanych i naukę języków obcych. Technokratów starej daty informuję że Rosja już nie zmusza Polaków do produkcji samochodów będących konstrukcyjnym rozwinięciem samochodu "Pobieda", to system kształcenia w Polsce produkuje "nieprodukcyjnych" obywateli. Hero (Heronim Zabiełło)
 • Kciuki w dół pod moim komentarzem nie zmienią faktów, Polska to państwo rolnicze w którym ziemię orze się traktorami produkowanymi za granicą. Poziom technicznych sił wytwórczych jest żenująco niski.
 • Człowieku, lecz się.
 • Masakra!!! Jednej cyklu wypadły
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  1
  Ola Lola i kola (2017-01-22)
 • Cokolwiek by nie napisać, jedno jest pewne! Nie srebro nie złoto lecz wciąż chodzi o tu by młodym być i mieć przed sobą cały świat! Wszystkiego dobrego młodzi ludzie. Mam nadzieje iż nie straszny Wam żaden hero czy jakiś innych kartofel. .. Studniówkę będziecie pamiętać do końca swoich dni i i oto chodzi, raz się zdaje maturę. Przyjdzie Wam stawić czoła niejednemu bufonowi czy misiewiczowi. Pamiętajcie iż kończyliście Mechanik i tak łatwo im z Wami nie pójdzie. Walczcie o swoje miejsce w tym kraju i na tej ziemi, bo innej nie ma! Powodzenia!
 • Bardzo fajna Studniówka, kulturalna młodzież i zabawa na poziomie do białego rana:) Było super.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  0
  Paula9(2017-01-22)
 • @klmn - to nie ja jestem straszny tylko miasto rządzone między innymi przez pana klmn: wysokie bezrobocie w grupie ludzi z wykształceniem mechanicznym, niskie wg kryteriów europejskich płace, bardzo droga w stosunku do zarobków powierzchnia mieszkaniowa i niestety wysokie zadowolenie rządzących ze sprawowanych przez siebie rządów. Tylko niewielki procent tegorocznych studniówkowiczów ma szanse na założenie rodziny w Elblągu, "większa połowa" będzie musiała założyć rodziny poza Elblągiem.
 • Super zabawa na odpowiednim poziomie :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  0
  Monia 123(2017-01-22)
 • bardzo fajnie, że mieli w swojej przystrojonej szkole - kiedyś były takie fajne w przystrojonym IV LO ale oni poszli na łatwizne - gratulacje dla Mechanika, że są ambitni i trzymają tradycje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  bartimel(2017-01-23)
 • Bardzo mało ludzi w stosunku do lat poprzednich. Szkoda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  ????sad(2017-01-23)
 • Szanowny Panie od konstatacji oczywistości. To nie tylko miasto jest takie jak Pan pisze, ale kraj. .. .. bo kolejna wataha biernych, miernych, ale zawsze wiernych. .. .robi ludziom wodę z mózgu. .. .Co nie zmienia faktu iż Studniówka jest fajną sprawą. Daj Pan młodym ludziom chwilę choćby na radość.
 • Czyżby naprawdę urzędnicy wycofali się z idiotycznego zakazu urządzania studniówek w szkole? Nieprawdopodobne!
Reklama