UWAGA!

Czytelniczka: Czy powinno się łączyć zajęcia w szkole w czasie pandemii?

 Elbląg, Czytelniczka: Czy powinno się łączyć zajęcia w szkole w czasie pandemii?
Fot. Michał Skroboszewski (arch. portEl.pl)

- Dowiedziałam się, że w SP nr 25 będzie miało miejsce łączenie lekcji informatyki między klasami – informuje nas nasza Czytelniczka. - W czasie pandemii takie działania wydają się mocno nieuzasadnione, bo w innych kwestiach podjęto próby małej rotacji dzieci, zmianę godzin przerw itd. - komentuje.

Postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda kwestia łączenia zajęć we wspomnianej szkole i zwróciliśmy się z pytaniami w tej sprawie do Urzędu Miejskiego.

- Sytuacja w SP 25 nie dotyczy łączenia klas, lecz podziału na grupy na zajęciach z informatyki – poinformowała nas Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Zgodnie z przepisami prawa, grupa na zajęciach informatycznych może liczyć do 24 osób. W pracowni komputerowej w SP nr 25 mieści się 20 komputerów. Klasa, o której mowa, liczy 23 osoby. Zatem 20 uczniów może skorzystać z komputerów w jednym czasie. Pozostali uczniowie dołączeni zostali do innej grupy. Jest to grupa międzyoddziałowa, utworzona zgodnie z prawem i zasadami bezpieczeństwa. Grupa ta liczy 10 osób – tłumaczy rzecznik.

Przyjęte rozwiązanie wynika z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 kwietnia 2019 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół. W dokumencie czytamy: „W klasach IV–VIII szkoły podstawowej, branżowej szkole I stopnia, liceum ogólnokształcącym, technikum, branżowej szkole II stopnia i szkole policealnej podział na grupy jest obowiązkowy: 1) na obowiązkowych zajęciach z informatyki w oddziałach liczących więcej niż 24 uczniów; zajęcia mogą być prowadzone w grupie oddziałowej lub międzyoddziałowej liczącej nie więcej niż 24 uczniów; liczba uczniów w grupie nie może przekraczać liczby stanowisk komputerowych w pracowni komputerowej”.

Organ prowadzący i szkoła działają więc zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi tego konkretnego przedmiotu. Podobne rozwiązania dotyczące podziału na grupy dotyczą również m.in. języków obcych.

TB

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • boszzz. .kolejna co jeszcze wierzy w fikcyjna pandemie i sieje zament
 • Bardziej mnie martwi coś innego. Nie puszczam do szkoły dwójki dzieci, booboje przeziębieni. Kaszel i katar, bez gorączki, ale zaraz byłby telefon ze szkoły, żeby ich odebrać. Jest to poniekąd wina ogrzewania, a raczej jego braku. Przez ostatnie chłody mieszkania już są zimne. Niech zaczną w końcu grzać od września, a nie jak zawsze października. Zaraz szkoły będą puste z powodu przeziębień.
 • Niech się Pani uda do psychiatry oni potrafią wyleczyć z mediogłowia. To chyba ostatnia covidianka. Czy są jeszcze jacyś wyznawcy ?
 • .. ..
 • Ludzie będą chorować na grypę i trząść się ze strachu, bo im gazety i tv mózgi wyprały.
 • Czyli kolejna gow. .burza z powodu, ze kobiecina nie doczytala, nie dopytala. Za to chciala zaistniec i postanowila strzelic z ucha. Gratulacje
 • Trzeba być ślepym, żeby nie dostrzegać powolnego co bądź, ale jednak wycofywania się z uczestnictwa w tym zaplanowanym spektaklu opartym na manipulacji strachem. Społeczeństwo w końcu przejrzało na oczy, poza jak widać wyjątkami, które dalej grają narzucone role w tym przedstawieniu. Teraz pozostaje zebrać i przeliczyć wszystkie straty : psychiczne (leki, fobie, nerwice), finansowe (109 mld zaciągniętych pożyczek na walkę z Plandemią, utrata pracy, bezpodstawne ograniczenie swobód obywatelskich, zakaz korzystania z parków, lasów, placów zabaw, plaży itd. wynająć dobrych prawników i wywalczyć olbrzymie odszkodowania. Obowiazkowo iść do pulmunologa żeby zdiagnozował płuca, bo dziesiątki godzin z majtkami na twarzy na pewno pozostawiło swój ślad na zdrowiu, nie tylko jaśniejszy pasek skóry, który się nie opalił i odstające uszy. Trzeba rozliczyć pomysłodawców i wykonawców reprezentowanych przez wszystkich urzedników sanepidów NFZ-tów, służb, inspekcji itd.
 • To NAUCZYCIELE naciskają żeby uczniowi przestali chodzić do szkoły i uczyli się zdalnie. Podobają się niektórym takie wakacje. Zrozumcie. .. rodzice nie będą siedzieć godzinami przy zdalnym nauczaniu, wszyscy potrzebują kontaktu z rówieśnikami i w końcu normalnej nauki. Nikt się nie martwi o osoby które pracują w szkole. .. administracja, obsługa szkoły okrojona do minimum i pracująca za 3/4wyplaty od 1 września. STANDARYZACJA wprowadzona przez URZĄD MIASTA, czyli zwolnienia, zmiejsznie etatów, a pracy o 50 %więcej.
 • jeżeli jest 20 komputerów a uczniów 24 to dwie grupy po 12 osób i sprawa jasna, allle niee oszczędności. JEŻELI DOŁĄCZENI DO INNEJ GRUPY TO INACZEJ ŁĄCZENIE, czy może się mylę, życzę pani rzecznik ROZUMNYCH WYPOWIEDZI. .. ..
 • Cym, ,, ły Robią wszystko by jak najwiecej dzieci zachorowało. Tak samo jak zaprzeczają że klasy nie są przepełnione i że dzieci nie uczą się w szkołach na dwie zmiany. Tylko ze szkoły wrazcają po godz 18.00.Sprawdzaliśmy.
 • Zabrac komputery nierobom posłom i senatorom bo to oni obiecali dla dzieci komputery. KŁAMCY.
 • I Radnym.
Reklama