UWAGA!

Hat-trick Jagiellończyków

 Elbląg, Na zdjęciu (od lewej) Kajetan Kozłowski, Wiktoria Zapolska oraz Julia Maj
Na zdjęciu (od lewej) Kajetan Kozłowski, Wiktoria Zapolska oraz Julia Maj (fot. archiwum II LO)

Nieczęsto zdarza się, by sukcesy naukowe licealistów z jednej szkoły były sportową zagrywką znaną z boisk. Tak jest w tym roku z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu.

Przyszli humaniści i ekonomiści: Julia Maj z klasy 3 czteroletniego liceum oraz tegoroczni maturzyści Wiktoria Zapolska i Kajetan Kozłowski zakwalifikowali się do etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Warto dodać, że spośród wszystkich uczestników etapu okręgowego w Kętrzynie awans otrzymali tylko uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu. W czerwcu finał na Uniwersytecie w Białymstoku. Przed nimi szansa na zwolnienie z postępowania kwalifikacyjnego przy rekrutacji na uczelnie wyższe. Tak stanie się, gdy zdobędą tytuły finalistów lub laureatów Olimpiady.
       Są też kolejne sukcesy. Do etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego awansowały cztery osoby: z klasy 3 czteroletniego liceum : Laura Wyszomirska, Natalia Mikołajczyk i Urszula Kobus, oraz z klasy maturalnej o profilu matematyczno-fizycznym- Wiktor Wojtyna. Finaliści i laureaci tej Olimpiady otrzymują najwyższy wynik na egzaminie maturalnym z historii. Co oznacza, że w praktyce nie muszą przystępować do matury z tego przedmiotu, zgodnie z rozporządzeniem MEiN.

Na koniec największy sukces. Karolina Atłas, tegoroczna maturzystka z klasy humanistycznej w miniony weekend uczestniczyła w etapie centralnym jednej z najstarszych olimpiad przedmiotowych: 63 Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Karolina z tytułem finalistki tej Olimpiady zwolniona jest z egzaminu dojrzałości z przedmiotu Wiedza o Społeczeństwie. Trzeba zaznaczyć, że egzamin z tego przedmiotu należy do najtrudniejszych spośród wszystkich matur. W latach ubiegłych średni wynik krajowy wynosił 29 proc.. Tymczasem Karolina ma już 100 proc.. Wszystkie te sukcesu zostały okupione solidna pracą licealistów. Ich determinacja i wysiłek, jak widać, został doceniony.

II LO w Elblągu

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama