UWAGA!

Indeks dla Szymona

 Elbląg, Szymon Maciejko
Szymon Maciejko (fot. nadesłana)

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Elblągu mają kolejny sukces na swoim koncie. Szymon Maciejko, uczeń klasy IIb wziął udział w ogólnopolskim etapie VII Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym, gdzie uzyskał tytuł finalisty.

Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym to interdyscyplinarna olimpiada szkolna z zakresu nauczania wiedzy o społeczeństwie, historii oraz tematyki praw człowieka, w której brać mogą udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

W finale Olimpiady, zorganizowanym przez Wydział Historyczno-Socjologiczny Uniwersytetu w Białymstoku, wzięło udział ponad 70 uzdolnionych uczniów z całej Polski. Szymon miał okazję wykazać się rozległą wiedzą z zakresu trzech bloków tematycznych: historii najnowszej, współczesnych stosunków międzynarodowych oraz aktualnych wydarzeń; wiedzy o społeczeństwie, prawoznawstwa, konstytucjonalizmu i prawa międzynarodowego; wiedzy o prawach człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem zmiennego programu tematycznego: „KPC a prawo rodziny i dziecka do ochrony”.

Rywalizacja była bardzo trudna, lecz było o co walczyć - indeksy na wybrane lub wszystkie kierunki studiów finalistom Olimpiady przyznało kilkanaście polskich uczelni. Wśród nich jest m.in. Uniwersytet Warszawski, Wrocławski, Gdański czy Uniwersytet w Białymstoku. Nasz uczeń będzie miał możliwość studiowania bez postępowania rekrutacyjnego m.in. na kierunku prawo w ósmej najlepszej uczelni w Polsce - Uniwersytecie Wrocławskim czy na jednym z najbardziej obleganych kierunków w kraju – kryminologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Warto podkreślić, że trzeci rok z kolei uczeń III LO uzyskał tytuł finalisty etapu ogólnopolskiego Olimpiady. W roku szkolnym 2017/2018 sukces osiągnęła Agnieszka Szturo, a w roku szkolnym 2018/2019 Kamila Moch. Uczniów przygotowała nauczycielka wiedzy o społeczeństwie i historii Agnieszka Krzywdzińska.

Gratulujemy pasji i zaangażowania oraz życzymy kolejnych sukcesów!

 

 

III LO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama