UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Informator dla ósmoklasistów. Jak wybrać szkołę?

 
Elbląg, archiwum portEl
archiwum portEl (fot. Anna Dembińska)

894 absolwentów szkół podstawowych rozpoczęło egzaminy kończące szkołę podstawową. Po trzech dniach zmagań tegoroczni ósmoklasiści staną przed ważnym wyborem szkoły ponadpodstawowej. To trudna, odpowiedzialna i ważna decyzja, która może zaważyć na całym późniejszym życiu.

Aby ułatwić wybór dalszego kierunku kształcenia, wzorem lat ubiegłych  przygotowany został informator zawierający szczegółowe dane o szkołach ponadpodstawowych zlokalizowanych na terenie naszego miasta. Informacje te zostały zebrane i usystematyzowane po to, aby służyć pomocą w wyborze szkoły dostosowanej do zdolności, predyspozycji i indywidualnych zamierzeń uczniów. W roku szkolnym 2020/2021 absolwentom szkół podstawowych oferujemy naukę w czteroletnich liceach ogólnokształcących, pięcioletnich technikach i trzyletnich branżowych szkołach I stopnia.

Elbląskie szkoły zawodowe oferują kształcenie w atrakcyjnych zawodach poszukiwanych na rynku pracy, gwarantują bardzo dobre warunki nauki oraz świetnie przygotowaną kadrę pedagogiczną. Kształcenie praktyczne na wielu kierunkach odbywa się w profesjonalnie wyposażonym Elbląskim Centrum Edukacji Zawodowej oraz w kilkudziesięciu zakładach pracy. W ramach programów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej uczniowie mogą zdobywać swoje pierwsze doświadczenia zawodowe na zagranicznych rynkach pracy.

-  Mam nadzieję, że informator będzie dobrym przewodnikiem, a także wsparciem w podjęciu właściwej decyzji życiowej. Pozwoli wybrać szkołę, która spełni Wasze oczekiwania i marzenia oraz da szansę na realizację własnych zainteresowań i możliwości. Zapewniam, że w tej ważnej chwili nie jesteście sami. Cały czas, do zakończenia rekrutacji są do Waszej dyspozycji i służą pomocą – nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, psycholodzy oraz szkolni doradcy zawodowi. Życzę Wam wielu sukcesów i ukończenia szkoły z najwyższymi ocenami, a także doskonałych wyników na egzaminie ósmoklasisty oraz dalszej, satysfakcjonującej edukacji w wybranej przez Was szkole – podkreśla Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

 

Informator oraz terminarz postępowania rekrutacyjnego dostępne są również na stronie Urzędu Miejskiego oraz Elektronicznej Platformie Edukacyjnej.

 

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • jd
  • tylko ZST na Grottgera, dużo chemii, ale jak ktoś to lubi to jest ok. Do matury też przygotują, polecam, chodzę drugi rok i jets ok
  • Wybierajcie tak, by skonczeniu tych szkol nie wyjezdzac na zmywak do UK, czyli tylko zwody techniczne ew. prawo i medycyna (ale tu bez plecow zgniszesz). Wszystkie inne - bedzie latwo i przyjemnie i co z tego, pozniej bedzie ciezko przez cale zycie.
  • Wybierajcie techniczne, później politechniki. Inżynier to na całym świecie jest inżynier- język matematyki, fizyki- wszędzie taki sam. Wybierając jakieś historie, europeistyki i inne cuda- czeka was zmywak w UK.
Reklama