UWAGA!

Maturzyści poznali wyniki egzaminów i odebrali świadectwa dojrzałości

 Elbląg, Rozdanie świadectw dojrzałości w I LO w Elblągu,
Rozdanie świadectw dojrzałości w I LO w Elblągu, fot. Michał Skroboszewski

Abiturienci, którzy w tym roku przystąpili do matury, dowiedzieli się we wtorek (11 sierpnia), jakie uzyskali wyniki. W województwie warmińsko-mazurskim egzamin maturalny zdało 69,1 procent uczniów, w Elblągu - 73 proc.. Zobacz zdjęcia.

 We wtorek tegoroczni maturzyści w systemach informatycznych prowadzonych przez okręgowe komisje egzaminacyjne mogli sprawdzić wyniki swojego egzaminu dojrzałości. Logowanie do każdego z systemów odbywa się za pomocą loginu i hasła, które abiturienci otrzymują od dyrektora szkoły, do której uczęszczali.

- Z biologii poszło mi dobrze, trochę gorzej z chemii, moim zdaniem była ona trudniejsza. Generalnie jestem jednak zadowolony z wyniku egzaminu. Myślę, że nauczanie zdalne może się jednak przełożyć na wyniki matur. Na powtórki z niektórych przedmiotów był kładziony mniejszy nacisk, przez to ich poziom również był niższy - mówi Bartek, maturzysta z I Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu.

Dla Natalii, która także jest maturzystką z I LO w Elblągu, najtrudniejsza była matematyka.

- To dlatego, że ja jestem humanistką. Spodziewałam się, że będzie trochę lepiej, ale nie jest tak bardzo źle. Generalnie jestem zadowolona z wyniku. Moim zdaniem najprostszy był język angielski. Może to też kwestia tego, że najdłużej uczyłam się właśnie tego przedmiotu - mówi uczennica.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podkreślił, że przeprowadzenie matur w tym roku było bezpieczne mimo epidemii koronawirusa w Polsce. Tym, którym nie poszło, będą mogli jeszcze w tym roku przystąpić do egzaminu poprawkowego. Warunkiem jest jednak, że oblany został tylko jeden egzamin. Termin egzaminu poprawkowego wyznaczono na 8 września. Jego wyniki zostaną podane do 30 września. Podczas konferencji szef MEN podał, że do egzaminu maturalnego przystąpiło 259 tys. osób. Maturę zdało 74 procent uczniów. Poprawkę będzie mogło zdawać 17 procent maturzystów, a 9 proc. oblało.

- Na ten moment uczniowie wiedzą więcej niż my. Tymczasem zbieramy wyniki, liczymy, robimy podsumowania. Najważniejsza informacja to taka, że wszyscy nasi maturzyści zdali egzamin dojrzałości. Prawdziwe podsumowanie będzie pod koniec września, po egzaminach poprawkowych. Co dzisiaj mówią nam o wynikach sami maturzyści? Są trochę zdziwieni, ponieważ bali się wyników egzaminu z języka polskiego, na którym zaskoczyło ich Wesele Stanisława Wyspiańskiego. Obawiali się tutaj kardynalnych błędów, jednak poszło im lepiej, niż myśleli. Dzisiaj przychodzą po świadectwa uśmiechnięci, zadowoleni. Zachowujemy oczywiście reżim sanitarny. Uczniowie przychodzą pojedynczo, zachowany jest dystans, jest dezynfekcja dłoni oraz maseczki – mówi Anna Luiza Górecka, zastępca dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży podała, że w województwie warmińsko-mazurskim do matury przystąpiło 8 858 osób. Egzamin zdało 69,1 procent, do egzaminu poprawkowego może przystąpić 19,4 procent. 11,5 procent osób nie zdało egzaminu maturalnego z więcej niż jednego przedmiotu.

W Elblągu do matury przystąpiło 1 075 osób, zdało ją 73 procent. Lepiej wypadli uczniowie liceum: 87 procent, wśród absolwentów techników jest 58 procent. W powiecie elbląskim 69 procent uczniów zdało egzamin dojrzałości, w powiecie braniewskim 61 procent. W Olsztynie maturę zdało 71 procent uczniów. 

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Oj Elbląg coraz gorzej. .. spadamy ze wszystkim w dół. .. smutne. ..
 • Brzeczacy samolot dzisiaj lata i zatrówa życie ludzi? Jestem bardzo ciekawy :)
 • @A.Boczek - Tak, lata i powoduje, ze trawa w miescie usycha. .. .😉
 • Czyżby w technikach byli mniej kumaci nauczyciele? A może by tak Departament Edukacji wprowadził ranking dla nauczycieli uczących przedmiotów objętych egzaminem w klasach maturalnych? Byłoby to z pożytkiem i dla uczniów i dla szkoły.
 • W kazdej szkole są fajni i niefajni nauczyciele. Średnio wychodzi na jedno. Poziom tworzą z reguły dzieci. Przestańcie obwiniać nauczycieli, jeśli ktoś nie zda. Co to byłby za egzamin, gdyby wszyscy zdawali?
 • A Margaretka i Januszek dobre samopoczucie Elblazanie nic się nie stało, wystandaryzyjemy matury!
 • @kkk - Moze są ale mniej kumaci uczniowie, a by znac maturę nie wystarczy od szkoły podstawowej mieć dwa czy trzy na świadectwie. Wystarczy zobaczyć z jakimi świadectwami idz dzieci do LO a z jakimi do technikum
 • Ale jedynie 58 procent zdających to jednak coś nie tak.
 • Poziom matury technikum jest odzwierciedleniem tego, kto idzie do technikum. Połowa z tych uczniów powinna znaleźć się w zawodów. Kiedyś był taki ranking EWD czy jakoś tak- edukacyjna wartość dodana. On świetnie pokazywał z jakimi ocenami uczniowie przychodzą do szkoły, z jakimi kończą i czy zdają egzaminy. Przygotowanie ucznia z 2 i 3 do egzaminu wymaga większego wysiłku niż tego z samymi 5.
 • Niedługo będzie obowiązkowa religia to wtedy dopiero się zaczyna wyniki
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  4
  Pawel87(2020-08-11)
 • "Myślę, że nauczanie zdalne może się jednak przełożyć na wyniki matur. "- Większej bzdury nie słyszałam - dziś oczywiście.
 • Byłem uczniem Technikum Mechanicznego Dyr. sp PanKociałowski był bardzo wymagajacym nauczycielem. , jak i polonstka Pani Pawłowicz. To była kadra bardzo wysokiej klasy. Symbolem nas wszystkich był mundurek z sumbolami TM W ielu z nas pokonczyło studia i bylismy najlepsza kadrą ZAMECHU a nasza kadra to zawsze był wzóR do naśladowania Wszystko sie ropzleciało, pozostał tylko napis na szkole TECHNUKUM i rzadko spotykani koledzy z ławy szkolnej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  0
  były uczen T M(2020-08-11)
Reklama