UWAGA!

Młodzi, zdolni i z Elbląga

 Elbląg, Młodzi, zdolni i z Elbląga
fot. Anna Dembińska

Cztery elbląskie szkoły podstawowe znalazły się w „Złotej Dziesiątce” podstawówek z województwa warmińsko – mazurskiego, jeżeli chodzi o liczbę laureatów w konkursach kuratoryjnych. Ranking otwiera SP nr 12 w Elblągu, której uczniowie wywalczyli 13 tytułów laureata i 11 – finalisty. Zobacz zdjęcia.

Język polski, język angielski, matematyka, chemia... Uczniowie elbląskich szkól podstawowych radzą sobie doskonale we wszystkich przedmiotach, których warmińsko – mazurskie Kuratorium Oświaty organizuje konkursy.

- Od lat Elbląg, społeczność miasta trzyma palmę pierwszeństwa w rankingu „Złotej Dziesiątki” publikowanej przez kuratorium. Jako olsztynianin, zazdroszczę wam. Chciałem podziękować, że w tym mieście niezależnie od tego, kto rządzi, jest konsensus odnośnie polityki oświatowej -mówił Krzysztof Marek Nowacki, warmińsko – mazurski kurator oświaty na dzisiejszej gali.

- Zawsze podkreślam, że jestem dumny z elbląskich uczniów. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować rodzicom, nauczycielom i dyrektorom. To jest sukces was wszystkich, nie tylko uczniów. Całą sztuką jest znaleźć tę dziedzinę, która okaże się właściwą, w której będzie się osiągało sukcesy – dodał Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

W Sali św. Ducha w Bibliotece Elbląskiej laureaci konkursów kuratoryjnych z elbląskich szkół odebrali listy gratulacyjne i nagrody od kuratora oświaty i prezydenta Elbląga. Warto zwrócić uwagę, że niektórzy uczniowie tytuł laureata zdobyli w trzech i dwóch konkursach. Np. Julia Burzyńska ze Szkoły Podstawowej nr 21. - Jestem laureatką konkursów z języka polskiego oraz z języka angielskiego. Konkurs ma dwa etapy: szkolny i wojewódzki. Odpowiednio wysoka ilość punktów daje tytuł laureata i dzięki temu nie muszę z tych przedmiotów zdawać egzaminu ósmoklasisty – śmieje się uczennica.

- Na konkursie nie było zadań praktycznych polegających na robieniu doświadczeń, tylko teoria. Dla mnie łatwy konkurs, trzeba było jednak mieć w głowie schematy reakcji, bo było bardzo dużo zadań, w których trzeba było rozpisywać reakcje. Ale ja od małego lubię chemię – dodał Jakub Sobotowicz, również z SP 21.

- U mnie poziom zadań był wyższy niż na egzaminie ósmoklasisty. Jestem dobra z matematyki i chciałam się sprawdzić. Trafiło się trochę materiału z liceum, ale generalnie to wyższy poziom szkoły podstawowej – swoimi wrażeniami podzieliła się Weronika Bogusłowicz z SP nr 1.

Złota Dziesiątka to ranking dziesięć najlepszych szkół podstawowych w województwie warmińsko – mazurskim pod zwględem ilości laureatów w konkursach kuratoryjnych. W tym roku szkolnym w konkursach brało udział 15 tys. uczniów z 375 szkół. W Złotej Dziesiątce znalazły się cztery podstawówki z Elbląga: na pierwszym miejscu SP 12 (13 laureatów), na trzecim – SP 11 (11 laureatów), piąte – SP 21 (10 laureatów) i dziewiąte – SP 19 (8 laureatów).

 

Aktualizacja z 13 maja:

Laureaci trzech konkursów: Wiktoria Piesik, uczennica SP12 -laureatka z chemii, fizyki i matematyki, Jan Tomasz Romanowski, uczeń SP6 -laureat z biologii, chemii i języka polskiego, Maria Grażyna Rutkowska, uczennica SP11 - laureatka z chemii, matematyki i języka polskiego.

 

Laureaci dwóch konkursów: Natalia Asiukiewicz, uczennica SP11-laureatka z fizyki i języka polskiego, Julia Baczyńska , uczennica SP21- laureatka z języka polskiego i języka angielskiego, Tymoteusz Mazurkiewicz, uczeń SP 25-laureat z fizyki i historii, Maksymilian Mielko, uczeń SP 21-laureat z fizyki i geografii, Łukasz Parda, uczeń SP12-laureat z biologii i matematyki, Dominik Staniszewski, uczeń SP19-laureat z fizyki i matematyki

SM

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama