UWAGA!

Ruszył program Naturalnie Elbląg

 Elbląg, Wręczenie nagród w konkursie plastycznym,
Wręczenie nagród w konkursie plastycznym, fot. Mikołaj Sobczak

We wtorek (21 lutego) w Elbląskim Parku Technologicznym zainaugurowano program „Naturalnie Elbląg”. Rozstrzygnięto między innymi konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej, który wygrała Szkoła Podstawowa nr 12. Zobacz zdjęcia.

EPT realizuje program wspólnie z Departamentem Ochrony Środowiska oraz Departamentem Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu, a jego adresatami są przede wszystkim uczniowie szkół podstawowych.

- Elbląski Park Naukowy to biznes i nauka, a w przyszłości to wy ten biznes będziecie kreowali. Mam nadzieję, że będzie on pozwalał na zachowanie naszych walorów krajoznawczych, których w Elblągu jest wiele. Możemy cieszyć się mieszkaniem w okolicy, która ma tereny zielone, górzyste, tereny wodne, miejsca do rekreacji i wypoczynku, a także do rozwoju swoich pasji - mówi Arkadiusz Kosecki, dyrektor Elbląskiego Parku Technologicznego.

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski nawiązał do inwestycji ekologicznych, które są obecnie realizowane w naszym mieście. - Od wielu lat stawiamy na rozwój miasta, ale w równowadze z ekologią. Kończymy w maju modernizację oczyszczalni ścieków. Podjęliśmy też działania, aby mieszkańcy mieli bardzo dobrą wodę w kranach. Jesteśmy na tym polu wśród liderów, ponieważ mamy wszystkie ujęcia wody głębinowe, nowoczesną stację uzdatniania wody, a obecnie prowadzimy kampanię zachęcającą do picia wody prosto z kranu. Jest ona bardzo dobrej jakości - mówi prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Podczas inauguracji programu rozstrzygnięto konkurs na plakat promujący ochronę środowiska w Elblągu. Wpłynęło na niego 50 prac, a najlepiej oceniono plakat przygotowany przez Szkołę Podstawową nr 12 w Elblągu. Drugie miejsce zajął Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1, a trzecie miejsce Szkoła Podstawowa nr 4. Odbyły się też interaktywne zajęcia dla uczniów z prezentacją wpływu człowieka na środowisko przeprowadzone przez Laboratorium Zaawansowanych Analiz Środowiskowych EPT.

daw

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • panie dyrektor EPT skąd pan czerpiesz te wiadomości które przekazałeś dzieciom? przecież one tego wszystkiego co im pan powiedziałeś nie dostrzegają w naszym mieście? Czy pan nie wie że dzieciom należy przekazywać prawdę a nie... bujać w obłokach?
 • Widzę że jedyną rzeczą jaką potrafi prezydent i władze miasta to lansowanie się w świetle obiektywów i kamer. Powiedzcie lepiej nieudacznicy kiedy oddacie port pod opiekę naszego rządu? Czy macie zamiar dalej szkodzić naszemu miastu robiąc na złość Prawu i Sprawiedliwości? Dlaczego niweczycie ten ogromny wysiłek włożony w budowę naszego polskiego Kanału Sueskiego. Czy wykonujecie polecenia z Brukseli i Berlina które wydają ich polscy namiestnicy z totalnej opozycji?
 • Towarzyszu skorupa pisowski podnóżku i wazeliniarzu kiedy twój idol z Żoliborza wyjdzie że swojego bunkra w dwóch takich samych butach?
 • Oooo, Witek torbę daje, hihi
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  7
  Stańczyk Elbląski(2023-02-21)
 • Kwa?! Startuje "program" którego najważniejszym punktem jest rozstrzygnięcie konkursu plastycznego?? My to potrafimy robić rzeczy ważne i znaczące...
 • Proponuję inwestycje ekologiczne zacząć od nieodrzucania wniosków mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego o rozbetonowanie i zazielenienie ulicy Hetmańskiej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  6
  ArturPytliński(2023-02-21)
 • @TeofilSkorupa - Może byś w końcu, krytyku skrytykował tych leni i oszustów z rządu. Tego misia co na obligacjach tak zarabia, że musi inflację sztucznie nakręcać by więcej kapało. Tego co za katastrofę tysiące bierze od 12 lat, i tych innych oszustów.
 • @TeofilSkorupa - "Dlaczego niweczycie ten ogromny wysiłek włożony w budowę naszego polskiego Kanału Sueskiego. " Lokalny klakier PARTII już lansuje nową linię populizmu i socjotechniki / socjalizmu mówiącą, że zwycięstwo opozycji to utrata niepodległości przez wolskę. Wiwat populizm i socjalizm ! Wiwat populizm i socjotechnika !
 • Elbląg ma takie osiągnięcia w rozwoju jak i ten EPT - ile ten folwark rocznie kosztuje ? Jak już tak w kółko o tej ekologi to trzeba było upichcić jakieś karaluchy na przekąskę. Tak jak to proPOnuje wasz czaskoski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  6
  K... J..(2023-02-21)
 • @GłębokaMyśl - Powtarzająca się "Midasa"!!!!!
 • Kłamczuchy teraz zaczęli otumaniać dzieci, towarzystwo wzajemnej adoracji.
 • dlaczego mnie nie dziwi że zawsze wygrywa SP 12.Łapki p. K z kuratorium dalej tam sięgają? rodzina aż taka próżna jest?
Reklama