UWAGA!

Szkolenie certyfikowanych klas mundurowych

 Elbląg, Szkolenie certyfikowanych klas mundurowych
Fot. 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie

Wczoraj (26 maja) na terenie 43 Batalionu Lekkiej Piechoty, odbyło się szkolenie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie. Młodzi adepci doskonalili nabyte umiejętności z zakresu postaw strzeleckich oraz działań taktycznych w terenie, wykazując się przy tym dużym zaangażowaniem oraz przygotowaniem do zajęć.

- Szkolenia pod okiem instruktorów z 43blp cieszą się wśród kadetów z ZSB w Braniewie dużym zainteresowaniem i uczestniczą w nich z ogromnym zaangażowaniem. Przy tym, co ważne, młodzi adepci sztuki wojskowej mają możliwość poznania specyfiki służby w WOT. Chcę podkreślić, że do tej pory, w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej wstąpiło już blisko 30 uczniów "budowlanki". Współpraca szkoły z 43blp w zakresie szkolenia kadetów i innych działań, realizowana jest od 2019 roku, kiedy zostało podpisane porozumienie między 4W-MBOT i ZSB w Braniewie oraz dzięki przychylności dowódcy brygady oraz braniewskiego batalionu. Wszystkie klasy wojskowe w naszej szkole uczestniczą w programach MON: Certyfikowane Klasy Mundurowe oraz Oddziały Przygotowania Wojskowego - zaznacza Agnieszka Borysewicz, opiekun klas mundurowych w Zespole Szkół Budowlanych w Braniewie.

Uczniowie klas mundurowych stanowią o przyszłej sile polskiej armii, wielu z nich planuje swoją przyszłość związać z wojskowym mundurem. 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej na podstawie podpisanych porozumień, współpracuje obecnie z 5 szkołami posiadającymi certyfikowane przez MON klasy mundurowe w Kętrzynie, Braniewie, Morągu, Ełku i Olsztynie.

ppor. Anna Szczepańska, ekspert ds. komunikacji 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama