UWAGA!

Trwa Akademia Wzorowej Edukacji

 Elbląg, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu w partnerstwie z Gminą Miasto Elbląg realizuje projekt Akademia Wzorowej Edukacji. Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych oraz umiejętności uniwersalnych wśród 1800 uczniów z 16 elbląskich szkół podstawowych. Za nami już dwa miesiące zajęć, podczas których uczestnicy rozwijają kreatywność, innowacyjność oraz umiejętność pracy w zespole.

- Działania dla dzieci i młodzieży mają dla nas szczególne znaczenie. W ramach Akademii Wzorowej Edukacji wychodzimy poza utarte schematy. W dobie zmieniającego się świata musimy postawić na szeroki rozwój i tym samym odpowiedzieć na wyzwania cywilizacyjne, jakie stoją przed następnymi pokoleniami – mówi Antoni Czyżyk dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu.

W ramach projektu 1250 uczniów ze wszystkich elbląskich szkól podstawowych bierze udział w zajęciach dydaktyczno-wspierających z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, językowych oraz ICT (technologie informacyjno-komunikacyjne), a także pozaszkolnych zajęciach kształcących m.in. kreatywność, innowacyjność oraz umiejętność pracy w zespole.

Wsparcie obejmuje również uczniów wybitnie zdolnych, którzy zostaną objęci pomocą stypendialną oraz wsparciem w postaci pozaszkolnych zajęć wykraczających poza podstawę programową. Łącznie ze stypendium skorzysta 550 uczniów.

- Efektem pozaszkolnych zajęć realizowanych w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu będzie m.in. wspólne zorganizowanie i przeprowadzenie Festiwalu Kreatywności, na który zostaną zaproszeni uczniowie z Elbląga i regionu. Będzie to wykorzystanie w praktyce zdobytej wiedzy – dodaje Antoni Czyżyk dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu.

W projekt zostało zaangażowanych także 80 nauczycieli z elbląskich szkół podstawowych, dla których został zorganizowany cykl szkoleń doskonalących umiejętności zawodowe. Przedsięwzięcie obejmuje również wsparcie 500 rodziców, którzy wezmą udział w zajęciach pn. „Akademia dla rodziców” – ich celem jest wzmocnienie postaw rodzicielskich w zakresie wspierania dziecka na każdym etapie rozwoju.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid"

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama