UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Uczennica III LO laureatką ogólnopolskiego konkursu

Elbląg, Uczennica III LO laureatką ogólnopolskiego konkursu
(fot. nadesłana)

Uczennica III LO Julia Kalkowska została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu „Zemsta za niepodległość! Ziemianie - ofiary dwóch agresorów”

Julia Kalkowska w etapie wojewódzkim konkursu historycznego „Zemsta za Niepodległość! Ziemianie – ofiary dwóch agresorów”, zajęła I miejsce z tytułem laureata wojewódzkiego w Gdańsku oraz została finalistką ogólnopolskiego konkursu, którego wyniki ogłoszono w Krakowie. Spośród 135 prac nadesłanych po eliminacjach wojewódzkich- z każdego województwa można było zgłosić tylko trzy prace, Julia uplasowała się na 35 miejscu. Jej praca pt. „ Kardynał Adam książę Sapieha” została wyróżniona nagrodami rzeczowymi i pamiątkowym dyplomem. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zgłębianiu tajników wiedzy historycznej.

Julia była jedyną reprezentantką województwa warmińsko-mazurskiego w tym projekcie. Opiekunem merytorycznym uczennicy była Teresa Rakowska, nauczyciel historii.

„Zemsta za Niepodległość! Ziemianie – ofiary dwóch agresorów” to projekt edukacyjny IPN. Ma charakter ogólnopolski i jest współorganizowany przez poszczególne Oddziały IPN, Polskie Towarzystwo Ziemiańskie (Zarząd Główny i Oddziały), Fundację im. Zofii i Jana Włodków w Krakowie, Bibliotekę Raczyńskich w Poznaniu oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.

III LO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Ogólnie rzecz biorąc myślę, a nawet sądzę, że IPN (działający zapewne na rzecz naszego Narodu w całości, a nie tylko wybranego przez p. posła Kaczyńskiego)powinien zbadać dokładnie rolę NSZ, nie podlegających żadnemu, nawet Londyńskiemu Rządowi, w mordowaniu Polaków, lecz także żołnierzy Armii Czerwonej, wyzwalających Polskę z objęć niemieckiego faszyzmu. Myślę, że IPN, przy środkach finansowych, które corocznie otrzymuje, potrafiłby obliczyć, ilu nas jeszcze zginęłoby, gdyby Armia Czerwona i Pierwszy Korpus WP, zatrzymały się na linii Curzona, a Polacy czekaliby na Armię Andersa, czy innych Amerykanów. Hashtagi: #Roman
  • brawo, miło czytać takie rzeczy!
Reklama