UWAGA!

Uczennica III LO laureatką ogólnopolskiego konkursu

 Elbląg, Uczennica III LO laureatką ogólnopolskiego konkursu
(fot. nadesłana)

Uczennica III LO Julia Kalkowska została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu „Zemsta za niepodległość! Ziemianie - ofiary dwóch agresorów”

Julia Kalkowska w etapie wojewódzkim konkursu historycznego „Zemsta za Niepodległość! Ziemianie – ofiary dwóch agresorów”, zajęła I miejsce z tytułem laureata wojewódzkiego w Gdańsku oraz została finalistką ogólnopolskiego konkursu, którego wyniki ogłoszono w Krakowie. Spośród 135 prac nadesłanych po eliminacjach wojewódzkich- z każdego województwa można było zgłosić tylko trzy prace, Julia uplasowała się na 35 miejscu. Jej praca pt. „ Kardynał Adam książę Sapieha” została wyróżniona nagrodami rzeczowymi i pamiątkowym dyplomem. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zgłębianiu tajników wiedzy historycznej.

Julia była jedyną reprezentantką województwa warmińsko-mazurskiego w tym projekcie. Opiekunem merytorycznym uczennicy była Teresa Rakowska, nauczyciel historii.

„Zemsta za Niepodległość! Ziemianie – ofiary dwóch agresorów” to projekt edukacyjny IPN. Ma charakter ogólnopolski i jest współorganizowany przez poszczególne Oddziały IPN, Polskie Towarzystwo Ziemiańskie (Zarząd Główny i Oddziały), Fundację im. Zofii i Jana Włodków w Krakowie, Bibliotekę Raczyńskich w Poznaniu oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.

III LO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Ogólnie rzecz biorąc myślę, a nawet sądzę, że IPN (działający zapewne na rzecz naszego Narodu w całości, a nie tylko wybranego przez p. posła Kaczyńskiego)powinien zbadać dokładnie rolę NSZ, nie podlegających żadnemu, nawet Londyńskiemu Rządowi, w mordowaniu Polaków, lecz także żołnierzy Armii Czerwonej, wyzwalających Polskę z objęć niemieckiego faszyzmu. Myślę, że IPN, przy środkach finansowych, które corocznie otrzymuje, potrafiłby obliczyć, ilu nas jeszcze zginęłoby, gdyby Armia Czerwona i Pierwszy Korpus WP, zatrzymały się na linii Curzona, a Polacy czekaliby na Armię Andersa, czy innych Amerykanów. Hashtagi: #Roman
  • brawo, miło czytać takie rzeczy!
Reklama