UWAGA!

Wykłady otwarte w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej

 Elbląg, Wykłady otwarte w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej
(fot. nadesłana)

Dziś (7 grudnia) w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w Elblągu odbył się cykl wykładów przeprowadzonych przez pracowników naukowych Państwowego Uniwersytetu Medycznego im. I. Horbaczewskiego w Tarnopolu oraz Uniwersytetu Grodzieńskiego im. Janki Kupały w Grodnie.

Wykłady prof. Olgi Fedorciv z Państwowego Uniwersytetu Medycznego im. I. Horbaczewskiego w Tarnopolu dotyczyły: nowoczesnej diagnostyki medycznej oraz wczesnych uszkodzeń mózgu u dzieci.
       Prof. Olga Fedorciv jest profesorem pediatrii. Jej dorobek naukowy obejmuje 305 prac naukowych i 6 patentów i skupia się wokół badania niekorzystnych czynników środowiskowych na stan zdrowia dzieci, problemów  z karmienia piersią, chorób  alergicznych, młodzieńczego reumatoidalnego zapalenia stawów, pozaszpitalnego zapalenia płuc, rozproszonego toksycznego woła u dzieci.
       Dr hab. Andriej Szpakow przeprowadził wykłady dotyczące zagrożeń zdrowotnych współczesnych społeczeństw oraz podstawowych kierunków polityki zdrowotnej  w Europie i na świecie.
       Dr hab. Andriej Szpakow  jest kierownikiem Katedry Medycyny Sportowej i Rehabilitacji na Uniwersytecie Grodzieńskim im. Janki Kupały, był organizatorem wielu międzynarodowych konferencji na tematy związane z promocją zdrowia. W jego pracy naukowej dominują tematy związane z medycyną sportową, rehabilitacją ruchową, higieną i naukami o żywieniu. Jest członkiem rad naukowych czasopism w Polsce „Family Medicine and Primary Care Review”, “Progress In Health Sciences”, “HYGEIA Public Health”, Medical & health sciences review, Health Promotion & Physical Activity.
       - Wykład był bardzo ciekawy, prowadzony w sposób profesjonalny. Pani Profesor ciekawie opowiadała o prowadzonych badaniach. Bogate doświadczenie i dorobek naukowy Pani Profesor sprawił, że udział w wykładzie rozwinął moją wiedzę - Jakub Baranowski – student kierunku fizjoterapia.

EUH-E
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama