UWAGA!

Teraz ja - Prokreacja po elbląsku

 Elbląg, Prokreacja po elbląsku
fot. nadesłana

Niedawno Pan Premier skarcił naród za ujemny przyrost naturalny, co ma się negatywnie odbić na naszym pięknym kraju po 2035 r. Nie powiedział natomiast, czy jego córka jest w temacie... Jeśli tak, to może będziemy mieli dziedzica na polskim tronie... Niski wskaźnik narodzin niestety dotyczy także Elbląga, w którym umiera więcej elblążan niż się ich rodzi.

W latach 2010 i 2011 urodziło się średnio rocznie 1080 dzieci, a zmarło 1220 osób. Myślałem że skoro jest u nas największe bezrobocie, to chociaż w prokreacji zajmujemy wyższe miejsce na " pudle"... bo cóż robić z wolnym czasem. Niestety i tu klapa, jak w przypadku sukcesów Olimpii Elbląg.
       Ponieważ Pan Prezydent jest także z partii Pana Premiera, powinien w myśl dyrektywy " komitetu centralnego PO " i w imię dynamicznego rozwoju Elbląga, który planuje - ustanowić elbląskie prawo dla zachęty elblążan do czynności powodujących wzrost populacji mieszkańców.
       Możliwości jest tu wiele: wykup przez Ratusz środków antykoncepcyjnych, likwidacja nauczania w szkołach o świadomym macierzyństwie, popularyzacja pożycia "z rzadka i bez znacznej błazenady". Dynamikę przyrostu poprawią na pewno zabiegi in vitro, na które Ratusz powinien posiadać środki dla wszystkich potrzebujących par - tak,  jak to ogłoszono w niektórych miastach. Nie ma co liczyć na niepokalane poczęcie. Partenogeneza, czyli dzieworództwo, powszechnie występujące w życiu wielu gatunków zwierząt, a także i niektórych ssaków, nie została jeszcze potwierdzona u naczelnych, choć nie jest podobno wykluczona. Ostatecznie Ratusz ma w odwodzie sprawdzone metody, które prezentuję na załączonym zdjęciu... Przecież do naszego województwa " szuwarowo-bagiennego" przylatuje co roku tysiące tych ptaków.
       Dlatego myślę, że Pan Prezydent lubiący podróże egzotyczne, powinien udać się pilnie do Egiptu i podpisać umowę z "Wierchownym Sowietom Bocianów" na zmasowane naloty bocianów na Elbląg. Bo warto, aby nowi mieszkańcy zobaczyli cuda jakie powstaną w Elblągu: nowe arterie komunikacyjne, nowe mosty zwodzone, dolinę krzemową na Modrzewinie, wyspę spichrzów z pubem EB itp. Czyli to wszystko, czego nie zobaczą ci, którzy nie doczekają i zemrą jako ujemny przyrost naturalny.
      
Elbingerer
Liczba publikacji: 146
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
3.0 9 9

A moim zdaniem...

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Elbląg ma najmniejszy przyrost naturalny i odpływ ludności w województwie. Wyprzedza nawet Kętrzyn i Bartoszyce (dane GUS).
 • pracy nie ma, a jak jest to za marne pieniądze, jeśli się nie ma oparcia w dziadkach (a najczęściej się nie ma bo oni tez muszą z czegoś życ, pracują), jest bardzo ciężko, przedszkole nie rozwiązuje problemu, bo najczęściej pracuje się w godzinach, w których jest już nieczynne. dojazdy, przedszkole, niania - lub dojazd i niania to czesto więcej niż można zarobić. a jak się ma 2 dzieci to już w ogóle nie stać człowieka, żeby wrócić do pracy, tak tak nie stać, bo nie ma się z czego dołożyć do niani. dryga sprawa to opieka medyczna i porod. na to tez trzeba miec pieniadze, bo jak sie ma swoja polozna (czyt. pracujaca w szpitalu, ktorej zaplacisz) to rodzisz po ludzku, w przeciwnym razie pozostaje tylko modlic sie, oby trafić na jakąś ludzką, idziesz na badania do szpitala, odmawiają (tak tak odmawiaja ciężarnej badana usg) i niewazne, ze powinni, ze musza, kasa kasa kasa, komunikacja miejska - dramat od stycznia tez stanie sie luksusem, na ktory rodzine nie bedzie stac, bo taniej bedzie przemieszczac sie taxi lub autem, a na to zeby usiasc nie ma co liczyc, nawet jak sie jedzie resztkami sil do lekarza, nie dziwie sie, ze przyrost spada, medale dla tych, ktorzy zakladaja rodziny i walcza, bo zycie w elblagu to walka o kolejny dzień, wegetacja
 • Pańskim znakiem rozpoznawczym jest mylenie się. Niezależnie od tematu - którego się Pan dotkniesz. Otóż jak Panu zapewne wiadomo - a jak nie to wspomnę o tym - że po wojnie rodziło się dużo dzieci. Czasy były nie zbyt sprzyjające w rodzeniu dzieci. A i w wychowaniu ich jeszcze gorsze. Zatem nasuwa się pytanie : Dlaczego w niezbyt sprzyjających warunkach rodziło się wiele dzieci ? Odpowiedź - ponieważ uwarunkowania spoleczno -obyczajowe były inne niż obecnie. To zjawisko socjologiczne. W pewnym sensie dziś mamy do czynienia ze swoistym kłamstwem obyczajowym. Brak chęci posiadania dziecka - jest przerzucane na wyolbrzymione trudności w jego wychowaniu - a argumentem pomocniczym są względy finansowe. Do tego dochodzą wyolbrzymione trudności mieszkaniowe. Co jeszcze niedawno nie było żadną przeszkodą. Znamy wszyscy warunki panujące w domach - jeszcze nie tak dawno. Babcia - mama - tata i trójka rodzeństwa na 30-tu metrach. Zmieniły się poglądy i sposób patrzenia na świat - tych co w przyszłości zostają rodzicami. Zjawisko ''singerki '' tylko to potwierdza. Ludzie którzy chcą dzieci - będą je mieli. Zaś Ci co nie chcą - użyją i dorobią do tego zjawiska - każdą ideologię - celem rozmycia tematu. Poczucie swobody - zresztą złudnej - brak dojrzałości emocjonalnej - to główne przyczyny braku narodzin dzieci. Zaś inne przyczyny są tylko próbą ukrycia prawdy.
 • U -7,masz 100 % racji, tylko nie masz poczucia humoru. Ten materiał to felieton, który traktuje zagadnienie z zabarwieniem humorystycznym, łącząc politykę PO z "osiągnięciami" w Elblągu i ornitologią. ..
 • Zgoda - nie rozpoznałem klimatu felietonu. Ale Ty - również następnym razem bardziej się postaraj. Pozdrawiam.
 • U 7,czyli " Ju seven " ( U-2 ) "Ju tu" - jestes odłamem zespołu. .. Będę się starał tylko podpowiedz temat, albo sam napisz felieton. Trzymaj się poręczy.
 • Panie Czerniak - zajmij się lepiej swoją d. .. Takie bzdury piszesz, że przeczytanie tego powoduje u mnie odruch wymiotny.
 • u7 jak to ci poprawi samopoczucie to jestes debesciak i super emocjonalny. Reszta to bebile
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  marginez portalu(2012-12-06)
 • najlepsza emocjonalnie jest pani Pedofilia z Korniszewa. Ma już 12 dzieci. .. i dopiero 15 lat. Jakos to mozliwe (trojaczki, czworaczki. .. ) i ma szanse wykorzystać cały alfabet do imon dla swoich pociech.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  margines portalu(2012-12-06)
Reklama